Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 07 Aralık 2021, Salı

“Zulme Lanet Kudüs’e Destek”

21 Mayıs 2018
1.164 kez görüntülendi

“Zulme Lanet Kudüs’e Destek”
Reklam

Filistin halkına destek amacıyla Yenikapı Etkinlik Alanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen “Zulme Lanet Kudüs’e Destek” mitingi, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yaptığı dua ile sona erdi.

İsrail’in Gazze şeridinde Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği katliam nedeniyle Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı öncülüğünde Filistin halkına destek için Yenikapı Etkinlik Alanı’nda “Zulme Lanet Kudüs’e Destek” mitingi düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingde yaptığı konuşmada, “1 milyar 700 milyon Müslüman olarak Kudüs nöbetini devralma sırası bize gelmiştir” dedi.

Kudüs’ün sadece bir şehir olmadığını ifade eden Erdoğan, “Kudüs bir semboldür. Bir imtihandır. Kudüs bir kıbledir. İlk kıblemizi koruyamazsak son kıblemize güvenle bakamayız. İslam dünyası Kudüs imtihanında sınıfta kalmıştır. Sadece İslam dünyası değil, tüm insanlık da sınıfta kalmıştır” diye konuştu.

TBMM Başkanı Kahraman

TBMM Başkanı İsmail Kahraman da kürsüye çıktı ve şöyle seslendi: “Bu katliamı gerçekleştiren terörist İsrail’i en şiddetli şekilde lanetliyoruz. Müslüman ülkeler artık icraata geçmelidir.”

Başbakan Yıldırım

Başbakan Binali Yıldırım ise konuşmasında “Filistin Türkiye’nin meselesidir. Milletimizin meselesidir. Bugün bu meydandan hep bir ağızdan tepkimizi ortaya koyuyoruz. Yaralı kardeşlerimizin yaralarını saracağız. Türkiye’ye yakışan budur. İnsanlık olarak bugün acımız birdir. Zulme rıza göstermek de zulümdür” ifadelerini kullandı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, mitingin sonunda dua yaparak, “Ya Rabbi, Kur’an-ı Kerim’de bize mübarek belde olarak tanıttığın peygamberler şehri Kudüs’e, zalim ve azgın güçler tarafından başlatılan hayâsızca bir işgal ve tecavüze karşı bu meydanda, huzurunda toplandık, milletçe ellerimizi açtık, sana yalvarıyoruz, dualarımızı kabul eyle Allah’ım!” niyazında bulundu.

100 binlerce Kudüs sevdalısının ‘amin’ diyerek eşlik ettiği duada Başkan Erbaş şöyle dua etti;

Ya Rabbi, Kur’an-ı Kerim’de bize mübarek belde olarak tanıttığın peygamberler şehri Kudüs’e, zalim ve azgın güçler tarafından başlatılan hayâsızca bir işgal ve tecavüze karşı bu meydanda, huzurunda toplandık, milletçe ellerimizi açtık, sana yalvarıyoruz, dualarımızı kabul eyle Allah’ım!

Ey hayatın ve ölümün sahibi olan ve şehadeti bizlere en kutlu ideal olarak tanıtan Rabbimiz! Miracın şehri Kudüs uğruna canını feda eden bütün şehitlerimize rahmet eyle, ruhlarını şad eyle, başta Sevgili Peygamberimiz (sas) olmak üzere Bedir ve Uhud şehitleri ile birlikte Hz. Aliyyü’l Murtaza, Seyyid-ü şüheda Hz. Hüseyin Efendimiz ile beraber haşrolmayı, cennet ve cemalinle müşerref olmayı nasip eyle Allah’ım!

Allah’ım, hani Bedir’de Peygamber Efendimiz; “Ya rabbi, İslam’ın bu ordusuna yardım eyle. Sana iman eden bir avuç mücahidi muzaffer eyle” diye dua etmişti de;  ayet-i kerime ile binlerce melekle yardım ettiğini müjdelemiştin. Yarabbi şu anda yine, Gazze’nin, Kudüs’ün mazlum mücahitleri başta olmak üzere, âlem-i İslam’ın her köşesinde hak, hakikat ve mukaddesat için mücadele edenlere Bedir’de yaptığın gibi meleklerinde yardım eyle, nusretini göster, kudretinle şerefyab eyle Allah’ım.

Ya Rabbi, Kur’an-ı Kerim’de bize öğrettiğin dua ile sana niyaz ediyoruz.

Bu azgın ve zalim topluluğa karşı bizlere, Filistinli kardeşlerimize yardım eyle ya Rabbi.

Ya Rabbi sana iman eden kullarının izzetini, şerefini, onurunu, harimi ismetini hiçbir zalim, zorba, işgalci güce çiğnetme Allahım!

Milletimizin ve bütün Müslümanların bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ve basiret ihsan eyle Allahım.

Dünyayı yaşanmaz hale getiren zalimlere, ümmetin birliğini, dirliğini bozmak isteyen hainlere karşı bizleri uyanık eyle, zalimler topluluğuna karşı bizlere yardım eyle Allah’ım

Bugün, Filistin başta olmak üzere yeryüzünün birçok yerinde zulme ve katliamlara maruz kalan, ülkeleri işgal edilen, camileri, değerleri harab edilen, hakları hukukları ihlal edilen bütün kardeşlerimize yardım eyle, bizi onlara yardımcı eyle, nusretinle inayetinle zaferler nasip eyle Allah’ım

Yüzyıllardır Din-i Mübin-i İslam’a hizmet etmiş, hep zalimin karşısında mazlumun yanında olmuş, kimsesizlerin, gariplerin, ezilenlerin, umudu olmuş aziz milletimize ve kahraman ordumuza rahmetinle, nusretinle muamele eyle, milletimizi ilelebet payidar eyle Allah’ım

Din, iman, millet, hak, hakikat, adalet, erdem, fazilet uğruna mücadele etmeyi ve gerekirse bu yolda şehit olmayı en büyük paye sayan inancı; kalbimizden, neslimizden asil milletimizin yüreğinden ebediyyen eksik eyleme Allah’ım.

Ey Yüce Rabbimiz! Sana inandık, sana güvendik, sana tevekkül ettik. Bizleri sensiz, sahipsiz, inayetsiz, kimsesiz, vatansız, çaresiz, bırakma Allah’ım!

Mitinge ayrıca İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Zirvesi için İstanbul’da bulunan yabancı konuklar da katıldı.

 

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz