Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 07 Aralık 2021, Salı

Zeytinburnu Merkez Efendi Anadolu İHL İle İşbirliği Protokolü

5 Kasım 2021
82 kez görüntülendi

Zeytinburnu Merkez Efendi Anadolu İHL İle İşbirliği Protokolü
Reklam

istanbul Üniversitesi (İ.Ü) Edebiyat Fakültesi Dekanlığı ile Zeytinburnu Merkez Efendi Anadolu İmam-Hatip Lisesi (İHL) arasında 10 Ağustos 2021 tarihinde, eğitimde kalite artırılmasına yönelik ‘’Eğitimde İşbirliği Protokolü’’ imzalandı. 

Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında Edebiyat Fakültesi Dekanlığı’nda yapılan imza törenine, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Develi, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sevtap Kadıoğlu, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdullah Kızılcık, Zeytinburnu Merkez Efendi Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Müdürü Derviş Ali Sönmez, Müdür Yardımcıları Asuman Bayram ve Selver Sel katıldı. 

Bu yıl açılan ve ilk kez öğrenci alacak olan Zeytinburnu Merkez Efendi Anadolu İHL’nin Farsça hazırlık sınıfına Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı akademik katkı sağlayacak. Bunun dışında Edebiyat Fakültesi, bu okulumuza kendi alanıyla ilgili konularda akademik destek verecektir. 

Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayati Develi, burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, işbirliğinin her iki kurum için de hayırlı olması ve gençlerin eğitimine katkı sağlaması temennisinde bulundu. 

Zeytinburnu Merkez Efendi Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Müdürü Derviş Ali Sönmez ise, ‘’Bu projenin başarılı olması halinde gelecek yıl ikinci bir dil olarak da Urduca hazırlık sınıfı açmayı planlıyoruz. Öğrencilerimiz zaten Arapça eğitim alıyordu şimdi Farsça eğitim de almış olacak. Dileriz imzalanan işbirliği protokolü öğrencilerimiz için hayırlı olur.’’ dedi. Protokolün imzalanmasının ardından fotoğraf çekimi ile tören sona erdi.​

Edebiyat Fakültesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz