Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 21 Eylül 2021, Salı

ZALİMİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUN….

27 Mayıs 2020
950 kez görüntülendi

ZALİMİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUN….
Reklam


   Dünya tarihinde ne zulumler olmuştur bu gune dek, tabiki bu zulmu yapan nice zalimler. Yakın tarihimizde bu zulme en büyük bir misal 28 Şubattı. Zalimler o günde silahın gücüyle seçilmiş hükümeti devirdiler ve ne zulümler yaptılar ne zulumler. Yurt dışından mezun olan ilahiyatçıların diplomalarını iptal ettiler. İlahiyat fakülteleri dahil Üniversitelerde başörtüsünün yasak edilmesine önayak oldular. Evladı asker olan başörtülü anayı peygamber ocağı olan asker ocağının nizamiyesinden içeri sokmadılar. Daha da ötesi şeriatı en büyük tehlike gösterdiler ve İslama savaş açtılar.  Zulum ile mağdur edilmiş mazlumlardan, daha doğrusu damdan düşenlerden biri de bendim o günlerde.

   Evvel zamanda YÖK tarafından tarafından tarafıma tevdi edilen Mısır El Ezher diploma denkliğim ve Milli egitim tarafinda onanmış ögretmenlik atamam 2 satır bir yazı ile hiçe sayılmış ve iptal edilmişti 28 Şubat kararları sebebiyle. Halbuki devlette adalet gereği devamlılık esastı. Ama Arap atasözünde söylendiği gibi “Anama saldıran hakimse ben onu kime şikayet edeyim.”

   O gün zalim darbeciler on binlerce insanın güzünün yaşına bakmadan hak, hukuk dinlemeden bu zulumleri nicelerine reva gördüler. Hatta 28 Şubat bin yıl sürecek dediler pervasızca.

   Tam 11 sonra denklik diplomamı yeniden alabildim. Ve bu sure içinde ekonomik ve psikolojik olarak neler çektiğimi, neler yaşadığımı bir ben bilirim bir de Allah.

   Zaman zaman dünyada zulum olmuştur ama bu zulum asla ilelebet devam etmemiştir adetullah gereği.Ve bu zulmü yapanlar kendilerinden önceki zalimler gibi rutbesiz, makamsız, malsız ve mulksüz terki diyar etmişlerdir bu dünyayı Firavun gibi, Nemrud gibi…

   İşte bunlardan biri olan İ.H. Karadayı da ruhunu teslim etmiş ve ahiret yolculuğuna koyulmuştur. Makam ve rutbenin fayda vermeyeceği, tankın ve tüfeğin olmayacağı o gunün hesabına dogru yola çıkmıştır.

    O, 28 Şubat Postmodern darbesini her kim yapmış ve bizlere o gün bu zulumleri haksız yere reva görmüşse Karadayı’sı, Ç. Bir’i ve saire hepsini Allah’a havale ediyorum, herkesin nefsî nefsî diyeceği mahkeme-i kubrada görüşeceğiz ve  asla da HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste diyorum, ama bu dünyada ama ahirette daha ne diyeyim. Rabbim devletimizi ve milletimizi böyle zalimlerden korusun. “Zalimler için yaşasın cehennem.”

   O günün “Savunan adamı” merhum Erbakan hocamıza ve şehit merhum Muhsin Yazıcıoğlu’na da Allah’dan rahmet diliyorum.


                             Sadık Kösterelioğlu

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz