Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 16 Ocak 2022, Pazar

Yahudi yerleşimcilerden Esbat kapısı önünde eylem!

1 Ağustos 2017
988 kez görüntülendi

Yahudi yerleşimcilerden Esbat kapısı önünde eylem!
Reklam

Binlerce Yahudi yerleşimci, Kudüs sokaklarında İsrail askerleri eşliğinde Mescid-i Aksa’ya doğru, Esbat kapısı önünde eylem yapmak için yürüyor.

Kudüs’te Mescid-i Aksa olayları daha farklı bir boyuta gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde İsrail, Mescid-i Aksa’ya 50 yaş altındaki erkeklerin girmesini yasaklamıştı. Bunun üzerine dünyanın pek çok yerinden tepkiler gelmiş, protestolar yapılmıştı. Bütün bu olaylar yaşanırken, geçtiğimiz günlerde Siyonist hahamlar bildiri yayınlamış ve Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın yapma çağrısında bulunmuştu. Hahamlar bu bildiriyi yayınlayarak, Mescid-i Aksa’daki iddialarını güçlendirmek için topluca bir eylem çağrısında bulunmuştu.

Alınan bilgiye göre, bu akşam saatlerinde bir grup Yahudi yerleşimci el-Esbad kapısına gelip ibadet yaparken, bir diğer grup da ellerinde İsrail bayraklarıyla slogan atarak Mescid-i aksaya ilerledi. Ayrıca el-Esbad kapısında toplanan binlerce Yahudi yerleşimcin, “Kudüs, İsrail’in ebedi başkentidir” diye slogan attığı öğrenildi.

yahudi_2

 

 

http://www.timeturk.com/yahudi-yerlesimcilerden-esbat-kapisi-onunde-eylem/haber-694912

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz