Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 07 Aralık 2021, Salı

Uluslararası Kudüs Vakfı’ndan dünya genelinde eylem çağrıs

8 Aralık 2017
846 kez görüntülendi

Uluslararası Kudüs Vakfı’ndan dünya genelinde eylem çağrıs
Reklam

Uluslararası Kudüs Vakfı, ABD’nin Kudüs’ü israil’in başkenti olarak tanıma planına karşı cuma günü dünya genelinde eylem düzenlenmesi çağrısı yaptı.

BEYRUT – (AA) Uluslararası Kudüs Vakfı, ABD’nin Kudüs’ü israil’in başkenti olarak tanıma planına karşı cuma günü dünya genelinde eylem yapılması çağrısında bulundu.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, “ABD’nin büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyarak Kudüs’ü israil’in başkenti olarak tanıma planına karşı çıkmak için herkesi cuma günü eylem yapmaya davet ediyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Kudüs’ün Araplar ve tüm Müslümanlar için önemine vurgu yapılan açıklamada, Uluslararası Kudüs Vakfı Başkanı Yasin Hammud’un şu sözlerine yer verildi:

“Kudüs’ün egemenliği Beyaz Saray veya başka birisine değil, Kudüs’ün gerçek sahipleri olan ve Filistin’in bölünmesini asla kabul etmeyen o toprağın evlatlarına aittir.”

Hamas’tan dün yapılan açıklamada, “Filistin halkını, tüm grupları ve güçleriyle ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma ve Kudüs’ü israil’in başkenti olarak tanıma planını reddederek, cuma gününü israil’e karşı ‘öfke günü’ ilan etmeye çağırıyoruz.” ifadesine yer verilmişti.

Çok sayıda Filistinli grup, dün akşam yayımladıkları ortak açıklamada, Filistin halkına, ABD’nin planına tepki göstererek “kent merkezleri, ABD konsoloslukları ve büyükelçilikler önünde toplanmaları ve eylem yapmaları” yönünde çağrıda bulunmuştu

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz