Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 07 Aralık 2021, Salı

Hasan Karal’dan önemli bir açıklama

26 Nisan 2017
2.757 kez görüntülendi

Hasan Karal’dan önemli bir açıklama
Reklam

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’dan önemli bir açıklama geldi. Karal, açıklamasında 16 Nisan referandumundan sonra Çaykur işçi alımlarının en kısa sürede yapılacağını ifade etti.

Çaykur’un İşkur aracılığıyla alınacak 1500 mevsimlik işçi alımlarının ertelenmesinin ardından alımların ne zaman yapılacağı konusunda henüz bir netlik oluşmazken, konuyla ilgili AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’dan önemli bir açıklama geldi. Karal, açıklamasında 16 Nisan referandumundan sonra Çaykur işçi alımlarının en kısa sürede yapılacağını ifade etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Çaykur’da mevcut açığın dolsurulması amacıyla işçi alımı yapılacağını duyurmuştu. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere geçici 1500 mevsimlik işçi alımı için ilk etapta başvuruların 4-13 Nisan tarihlerinde alınacağı duyurulmuştu; ancak başvuru şartlarının revize edilerek yeniden hazırlanması nedeniyle başvurular ileri bir tarihe ertelenmeşti.

Kamuoyunun merakla beklediği bu gelişmeyle ilgili AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal önemli açıklamalarda bulundu. Karal, açıklamasında “Çaykur’un bundan önceki işçi alımlarında işe girecek olanların çay bölgesinde ikamet etme zorunluluğu vardı. Yani, Çaykur’da mevsimlik işçi olarak çalışmak isteyenlerin çay bölgesi olarak nitelendirilen Giresun,Trabzon,Rize ve Artvin’de ikamet etmesi gerekiyordu. Bu ay içerisinde alınacak 1500 mevsimlik işçi alımı için aynı sistem uygulanacaktı; fakat konuyla ilgili itirazlar oluşması ve yargıya taşınması nedeniyle alımlar durduruldu ve ileri bir tarihe ertelendi. Ankara’da Çaykur’un işçi alımlarıyla ilgili düzenleme çalışmaları sürüyor. Bizler yine, işe başvuracak kişilerin çay bölgesinde ikamet etme zorunluluğunu getirmek amacındayız. Kısa sürede bu sonuçlanacak ve 16 Nisan Pazar günü yapılacak referandum sonrasında Çaykur’a 1500 mevsimlik işçi alımı başvuru tarihleri açıklanacak.” dedi.

http://www.olay53.com/haber/karaldan-caykur-isci-alimiyla-ilgili-onemli-aciklama-569265.htm

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz