Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 19 Ocak 2022, Çarşamba

Türkiye’den Mısır’daki Terör Saldırısına Kınama

26 Kasım 2017
692 kez görüntülendi

Türkiye’den Mısır’daki Terör Saldırısına Kınama
Reklam

Mısır’ın Kuzey Sina bölgesindeki bir camiye yönelik saldırı Türkiye tarafından kınandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Mısır’daki mevkidaşı Sameh Şükri’yi arayarak Türkiye’nin Mısır halkı ile dayanışma içerisinde olduğunu ifade etti.

Saldırıyla ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Mısır’da 235 masum insan hayatını kaybetti, bu mudur İslamiyet? Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Dolmabahçe’de Öğretmenler Günü etkinliğinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Mısır’daki camiye yönelik saldırıyla ilgili konuştu. Yıldırım, “Mısır’da 235 masum insan hayatını kaybetti, bu mudur İslamiyet? Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Başbakan Yıldırım’ın konuşmasından satır başları:

  • İki yıl önce, terör örgütlerinin kandırarak dağa çıkardığı çocuk, genç sayısı 600’lerde iken bu sene 5’e inmiştir.
  • Türkiye’de terörü sona erdirmenin yolu, milli ve manevi değerlere sahip nesillerin yetişmesidir. Bizim hassas olduğumuz 3 tane kırmızı çizgimiz var. Birincisi bölgesel milliyetçiliğe karşı olmak, ikincisi mezhepsel, dini milliyetçiliğe karşı olmak ve üçüncüsü de etnik milliyetçiliğe karşı olmak. Farklı farklı olabiliriz, kimimiz Kürt, kimimiz Türk, kimimiz Arap, Türkmen, ne olursak olalım, bizi birleştiren ay yıldızlı bayrağımızdır, 780 bin kilometrekare vatan toprağımızdır, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’mizdir, 81 milyon vatan evladı, milletimizdir. Bunlar bizim birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi sağlayan en önemli, olmazsa olmaz özelliğimizdir.
  • Mısır’daki saldırıda 235 masum insan hayatını kaybetti, yüzlerce yaralı. Bu mudur İslamiyet? Bu mudur insanlık?
beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz