Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 28 Ocak 2022, Cuma

Racon kesen İhlas Yayın Grubuna Erdoğan’dan tokat gibi cevap!

22 Ağustos 2017
828 kez görüntülendi

Racon kesen İhlas Yayın Grubuna Erdoğan’dan tokat gibi cevap!
Reklam

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. “Türkiye’de siyaset yapmanın iktidara gelmenin ilk şartı İstanbul’da güçlü bir şekilde durmaktır” diyen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul’da teklersek Türkiye’de tökezleriz. İstanbul’da metal yorgunluğu olursa Türkiye’de paslanırız. İstanbul’da kıpırdanırsak Türkiye’de şahlanırız. İstanbul’u sağlam tutarsak, Türkiye’de de, dünyada da bizi yıkacak bir güç tanımıyorum. İstanbul’un büyüklüğünü anlamayan hiç kimse İstanbul’a ve AK Parti’ye hizmet edemez. İstanbul’u heyecanla sevmeyen hiç kimse bu şehre ve partimize gereken katkıyı sağlayamaz. İstanbul Türkiye’dir, Türkiye İstanbul’dur. Bu şehrin hakkını vermek zorundayız. 

Eğer yaptığımız işi bu şehre uygun şekilde yürütmezsek hedeflerimize ulaşamayız. Çalışmamızla, sevgimizle, fedakarlığımızla, bu şehre ve insanlarına kendimizi sevdirirsek İstanbul bizi başında taşır, sırtında taşır. İstanbul’u sağlam tutarsak, Türkiye’de de, dünyada da bizi yıkacak bir güç tanımıyorum. İstanbul Türkiye ortalamasının altına düştüğün an buna yanarız. Üzülürüz.”

“BİRİLERİNİN ŞAHSIM ADINA ADETA RACON KESTİĞİ…”

Erdoğan konuşmasının devamında ise “Reisçilik” adıyla insanları tehdit edenlere seslendi ve şunları söyledi:

“Kardeşlerim, zaman zaman kamuoyunda, medyada, partimiz içinde kesinlikle arzu ve tasvip etmediğim tartışmaların yaşandığına şahit oluyoruz. Genellikle sosyal medya hesapları veya kimi köşe yazarları üzerinden başlatılan bu tartışmalarda, birilerinin şahsımın adına adeta racon kestiği, herkese ayar vermeye çalıştığı anlaşılıyor.

Burada bir kez daha açık ve net olarak ifade ediyorum; benim, milletimle, partimle paylaşacağım bir düşüncem, bir teklifim, bir hissiyatım varsa, bunun yolları bellidir. Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur. Eğer racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim. Bu da böyle bilinmeli.

“HİÇ BİRİ BENİ BAĞLAMAZ”

Şahsımın ve sözcülerimin dışında yapılan hiçbir açıklamanın benimle, partimle ilgisi yoktur. Efendim şu köşe yazarı şöyle yazmış. Şu köşe yazarının cumhurbaşkanı ile şöyle dostluğu var. Hiç biri beni bağlamaz. Hiç birine gerek yok. Ben derdimi anlatmaktan aciz de değilim. Hele hele başkalarının adına açılmış sosyal medya hesaplarını ve köşe yazarlarını aracı kılma alışkanlığım da bulunmuyor. Kimsenin yüzüne karşı söylemediğim bir sözü arkasından ifade etmeyeceğimi şahsımı az çok tanıyan herkes bilir.

‘Cumhurbaşkanı şöyle istiyor’, ‘Reis şöyle düşünüyor…’ Bak benim ne düşündüğümü de biliyor! Bu tür yakıştırmalara asla itibar etmeyin. Bugüne kadar AK Parti ile şahsımla milletin arasına kimseyi sokmadık. Sokmayacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözleriyle hem kripto Cem Küçük’e, hem de onun gibi isimlere sahip çıkan İhlas Yayın Grubu‘na mesaj verdi.

 

http://www.dinihaberler.com/politika/racon-kesen-ihlas-yayin-grubuna-erdogandan-tokat-gibi-cevap-h123058.html

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz