Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 28 Ocak 2022, Cuma

ÖNDER’den öncü kurultay

9 Ekim 2017
1.217 kez görüntülendi

ÖNDER’den öncü kurultay
Reklam

1958’den bu yana faaliyetlerini başarıyla sürdüren ÖNDER İmam Hatipliler Derneği bu yıl 14. kurultayını İzmir’de gerçekleştiriyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir valisi Erol Ayyıldız ve  Türkiye’nin dört bir yanından gelen 1000’i aşkın İmam Hatip Dernek yöneticisi ve gönüllüsünün katılımıyla gerçekleşen kurultay 8 Ekim günü sona erecek.  saat 10’da başlayan açılış oturumu Önder İzmir İl Başkanı Burhanettin Kansızoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

 

SAMİMİYET VURGUSU

Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu yaptığı konuşmada ;”Samimiyetle başlığı altındaki temamızı sizlerle ve sizler aracılığıyla kamuoyuyla paylaşacağız, her yıl bir tema belirliyoruz. 12.kurultayımızda nitelikli yenilik demiştik, 13. kurultayımızda istikamet üzere dedik ve bu kurultayımızdaki temamız da “Samimiyetle “ ifadesi olacak. İnşallah bir yıl boyunca bütün bileşenlerimizle, öğrencilerimizle, velilerimizle, yöneticilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla ve yöneticilerimiz ile birlikte samimiyet temasını bütün imam hatip camiasında ve ülkemizde inşallah bu vesileyle İslam dünyasındaki diğer kardeşlerimizlerle de birlikte işlemiş olacağız”dedi.

 

22281844_909145312583400_7778304003229913043_n

 

“ORTAK BULUŞMA NOKTASI İHLAS OLMALIDIR”

İzmir’de bu etkinliğin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini sürdüren Bekiroğlu ; ”Bu organizasyonda emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum Allah hepsinden razı olsun. İzmir gibi çok önemli,  kıymetli şehrimizde bu organizasyonu gerçekleştirmemiz de ayrıca çok önemli, mutlaka inanıyoruz ki buradan hayırlar çıkacak, bu kurultay çok önemli tarihi izler bırakacak diye inanıyoruz. Samimiyetle yola devam edeceğiz. Niteliğimizi ve istikametimizi koruyan, kollayan bizi bize döndüren ruhumuzu ve aşkımızı her dem diri tutan şey samimiyettir, istikametimizi  korumak ve niteliği kalıcı hale getirmek için derneklerimizin, kulüplerimizin, okul aile birliklerimizin, öğrenci temsilcilerimizin, idarecilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin, gönüldaşlarımızın en önemli ortak buluşma noktası içtenlik ve ihlas olmalıdır. İmtihanımızı samimiyetle vereceğiz,  hayat insanı kendine diğer insanlara eşyaya ve rabbine ne derece samimi davranabildiğiyle ölçülür ve anlam kazanır. İmtihan dünyası her aşamasında samimiyetimizi ortaya çıkartır, imtihanı ne kadar önemsediğimiz ve ne derece dürüst olduğumuz zamanla ortaya çıkar, sivil toplumda , siyasette , ticarette , akademide , ailede sürekli devam eder imtihan serüvenimiz. Bu imtihan süresinde samimiyetle çaba gösterenlerden olmalıyız , niyetlerimizi samimiyetle sağlamlaştıracağız” cümlelerini kullandı.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz