Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 19 Ocak 2022, Çarşamba

MALEZYA’DA FETÖ PANELİ

31 Temmuz 2016
2.082 kez görüntülendi

MALEZYA’DA FETÖ PANELİ
Reklam

Dünya demokrasi tarihine altın harflarle adını yazdıran asil Türk halkı birlik ve berabirliğinin gücünü hem darbecilere hem de Batı dünyasına gösterdi.

İstediğin zaman bizim mahallemizde, bizim ülkemizde, bizim coğrafyamızda at koşturamazsınız, haddinizi bilin! İkazını en güçlü bir şekilde ifade ettiler.

Tanklara, savaş uçaklarına, savaş helikopterlerine, otomatik silahlara karşı iman gücü ile, birlik ve beraberlik içerisinde vatan sevgisinin ne demek olduğunu Batı’nın iki yüzlü çehresine haykırdı.

Burunları sürtülerek bu gerçeği ister istemez kabul etmek zorunda kadılar.

Dünyanın dört bir yanından gelip Malezya Uluslararas İslam Üniversitesi’nde görev yapan hocalarla birlikte aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyor olmak bizi sevindirdi.

Zalime karşı Hak sözü haykırabilen, onların karşısında canı pahasına durabilen, Batı’nın bütün oyunlarına karşı onların anlayacakları dil ile dik durabilen bir lidere sahip olduğumuz için de sayısız tebrikler aldık ve almaya devam ediyoruz.

“Recep Tayyip Erdoğan Allah’ın size bir lütfu, kıymetini bilirseniz eğer, Allah sizi daha da yüceltir, ümmetin lideri yapar, Batı dünyasına da hadlerini bildirirsiniz!”

Şükürler olsun halkımız Başkomutanımızın kıymetini bildikleri için bir telefon çağrısı ile meydanları tuttular. Azgın FETÖ’nün kılık değiştirmiş katillerine geçit vermediler. Onlara anlayacakları dilden cevaplar verdiler ve bundan sonra da vermeye devamedecekler ve edeceğiz.

Dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Malezya’da da gösteriler oldu. Halkın bu FETO örgütüne karşı bilinçlendirilmesi için çok daha önceden bilgilendirme çalışmasını ben şahsen fert olarak sürekli yapıyordum. Bu yüzden de düşmanlıkları çok önceden üzerime çekmiştim. Üniversitedeki idari görevimden bile bu sebepten uzaklaştırılmıştım…

Olsun, zerre miktarı endişeye kapılmadım ve bütün imkânlarımla bunlarla mücadele etmeye devam ettim ve etmeye de devamedeceğim…

Bugün akademik ortamda da bunların ne tür maskeler taşıdıklarını, nasıl tehlikeli bir terör organizasyonu olduklarını anlatabilmek için çok faydalı bir panel tertip edildi. Bu paneli Centre for Malay World & Ottoman Studies (MALAY WORLD) adlı bir araştırma enstitüsü organize etti. Öncelikle merkezin başkanı Prof. Dr. Hafiz Zakariya ve yardımcısı Prof. Dr. Danial Mohd Yusof beylerin ilgi ve alakası için teşekkür ederim. Ülkemize olan ilgileri, kardeşlerinin yanında olma düşüncesi bizi çok memnun etti.

Panelin genel başlığı “Türkiye’de 15 Temmuz 2016 Başarısız darbe girişimi: Demokrasi İçin Yeni bir Şafak mı? (The Failed Coup Attempt (15 July 2016) in Turkey: A New Dawn for Democracy?) idi.

Açılış konuşmasını Dr. Danial yaptı. Darbe girişiminin ilk saatlerinden beri uykusuz vaziyette sabaha kadar merakla takip ettiğini, Türk halkının kahramanlıklarını bildiği için de üstesinden geleceğine inandıklarını belirtip son gelişmeleri özetle değerlendirdi. Sonra oturumun moderatörlüğünü Dr. Hafız devraldı.

Konuşmacılardan ilki Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Moh. Iqbal bin Abdul Wahab, bir Türk aşığı olarak, hukuk açısından Türkiye’yi değerlendirdi. Müslümanların laik bir toplum içerisinde karşılaştıkları mücadeleleri özetle anlattı. Özellikle Türkiye’nin tarihsel sorumluluğu açısından farklı bir ülke ile karşılaştırılmasının yanlış olduğuna vurgu yaparak en ufak bir başörtü meselesinde bile ne tür zorluklar yaşadıklarından, nice tarifi imkansız mücadeleler verdiklerinden bahsetti.

İkinci konuşmacı olarak ise şahsımı davet etmişlerdi. “FETÖ (Fethullah Gülen Terör Örgütü)  Askeriye ve Türk Halkı” (FETO (Fethullah Gulen Terrorist Organization) Military and the People) konusunu en derinden başlayarak anlattım.

Zaman yetmezliğinden dolayı da hazırladığım sunumu bitiremediğimden bir çok konuyu atlamak zorunda bile kalıyordum.

Siyaset Bilimi Uzmanı Prof. Dr. Ishtiaq Hossain de Batı medyasının iki yüzlülüğünden ve yanlı tavırlar takındıklarını onlardan yaptığı alıntılarla çok güzel dillendirdi.

Değerlendirmeci olarak Prof. Dr. Wahabuddin Ra’ees de düşünceleri ile genel bir toparlama yaptı. Panelin sorular ve cevaplar bölümü de katılımcıların aydınlatılmasında çok ciddi katkıları oldu.

Malezya’dan Türkiye’de nöbete devam eden kardeşlerimize selam ve sabır….

beğen(2)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz