Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 29 Temmuz 2021, Perşembe

KAZAKİSTAN’DA FETÖ OKULLARI 1 AY İÇİNDE DENETLENECEK

20 Ağustos 2016
1.643 kez görüntülendi

KAZAKİSTAN’DA FETÖ OKULLARI 1 AY İÇİNDE DENETLENECEK
Reklam

Kazakistan’da FETÖ okulları 1 ay içinde denetlenecek

Kazakistan’daki FETÖ okullarında incelenmesi gereken konulara ilişkin listenin hazırlandığı bildirildi

Kazakistan’da Fetullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ) bağlantılı Kazak-Türk Eğitim Vakfına (KATEV) bağlı okulların bir ay içerisinde denetleneceği bildirildi.

Kazakistan Eğitim ve Bilim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlık ve ilgili başka kurum yetkililerinden oluşan çalışma grubu tarafından KATEV’e bağlı okullarda incelenmesi gereken konulara ilişkin liste hazırlandığını belirtildi.

Açıklamada, çalışma grubunun 30 gün içerisinde yapacağı denetleme sürecinde okulların yerel eğitim kanununa uygunluğu, faaliyetleri ve kurumlara lisans verilmesine ilişkin koşulları karşılayıp karşılamadıklarının kontrol edileceği, denetleme sonucuna göre okulların kanunlara uygun olup olmadığına ilişkin karar verileceği belirtildi.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 5 Ağustos’ta Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiye karşıtı faaliyetlerde bulunanları desteklemeyeceklerini belirterek, iki ülkenin eğitim bakanlıkları tarafından ortak komisyon oluşturulacağını ve KATEV’e bağlı okullarının kontrol edileceğini söylemişti.

Kazakistan’da FETÖ bağlantılı KATEV bünyesinde çok sayıda okul bulunuyor.

kaynak : habertürk

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz