Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 19 Ocak 2022, Çarşamba

HOLLANDA’NIN SKANDAL TAVRINA TEPKİLER

13 Mart 2017
1.682 kez görüntülendi

HOLLANDA’NIN SKANDAL TAVRINA TEPKİLER
Reklam

Hollanda’nın Skandal Tavrına Tepkiler

Ezder Genel Başkanı Düzcan :”Hollanda makamlarını   Ezder olarak kınıyoruz.’’Bu tür haddini bilmez faşist politikalar Türkiye’nin bu hedefleri karşısında hüsrana uğramaya mahkumdur.”

Ezher Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Dernek Başkanı Ekrem DÜZCAN , Hollanda’nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yönelik skandal tavrına tepki gösterdi.

Düzcan, yaptığı yazılı açıklamada, ırkçı, antidemokratik saldırılardan Hollanda hükümetini sorumlu tuttuklarını bildirdi.

Hollanda’nın tavrının düşmanca olduğunu dile getiren DÜZCAN.şöyle devam etti:

“Hollanda makamlarını EZDER olarak  kınıyoruz. Sudan sebeplerle bakanlarımıza yönelik sergilenen akıl dışı, antidemokratik ve diplomatik kurallara aykırı tutum ve açıklamalar, Avrupa’nın kendi değerleriyle çelişmesinin yanı sıra Avrupa siyasetinin seviyesizliğini, akıl tutulmasını, Avrupa’da faşizmin geldiği boyutu da ortaya koymuştur. Faşizm bizzat Avrupa’da doğduğu gibi bugün de Hollanda’nın faşizan tutumu teyit etmiştir.. Bu tür haddini bilmez faşist politikalar Türkiye’nin hedefleri karşısında hüsrana uğramaya mahkumdur.”

Düzcan, Türkiye’nin artık eskiden olduğu gibi yapılanları sineye çekip, karşılıksız bırakacak ülke olmadığını vurgulayarak,batı ve zihniyetinin kirli emellerini hak hukuk hürriyet gibi kavramlarla ambalajlayıp dünyayı sürükledikleri sefalet ve felaketin postmodern  versiyonu ile karşı karşıyayız .

“nesilden nesile aktarılmış korkularının sebebini gayet iyi biliriz. Lakin korkunun ecele faydası yoktur.dünyaya söyleyebilecek tek sözünüz kalmamıştır.ovalardan dar geçitlere sürülen sığırlar gibi karşısında olacaksın kaçtıklarının der şair o gün bu gündür.

Şüpheniz olmasın ki yeni bir dünya kurulacak o da medeniyetimizin öncülüğünde beşten ve hafzalarınızdan da büyük sizin de varolacağınız adil ve hakça bir düzen o da Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğnde olacaktır o yüzden bizim EVET dediğimiz bu yeni dünya düzenine sizi de evet demeye davet ediyoruz.dedi

 

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz