Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 07 Aralık 2021, Salı

HAFIZLIK YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİNE SEÇİLDİ

16 Ekim 2016
1.622 kez görüntülendi

HAFIZLIK YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİNE SEÇİLDİ
Reklam

Pursaklar Müftülüğü Ehlibeyt Merkez Erkek Kur’an Kursu, Darul Erkam Kur’an Kursu ve Ravza Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 24 öğrencimiz hafızlık sınavına katılarak tamamı başarı ile derece alarak mezun oldu.

Derece alarak mezun olanlar içerisinde Ehlibeyt Merkez Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi İsmail Yaman’nın öğrencisi Ahmed Cüneyd Gül Bölge yarışmasında da birinciliği elde etti ve Başkanlığımız tarafından 23 Ekim 2016 Pazar günü Erzurum İli Yakutiye İlçesi Lalapaşa Camiinde saat 13.00’te düzenlenecek Hafızlık Yarışması Türkiye Finaline katılmayı hak etti.

Pursaklar Müftüsü Hasan İZMİRLİ, Ehli Beyt Merkez Erkek Kur’an Öğreticisi İsmail Yaman’ı ve öğrencisi Ahmed Cüneyd Gül’ü kabul ederek tebrik etti ve ödüllendirdi. Yaptığı konuşmada “hafızlık imtihanında başarılı olan tüm öğrencilerimizi, yetiştiren hocalarımızı tebrik ediyorum. Bağışlarıyla destek veren kardeşlerimizden Allah razı olsun. Hafızlık Yarışması Türkiye Finaline seçilen Ahmed Cüneyd Gül öğrencimiz İç Anadolu Bölgesi birincisi olarak Pursaklar İlçemizden katılacak. Şimdiden başarılar dilerim. Şahsiyetli, bilgili hafızlar olarak Ülkemize, devletimize, Milletimize, Dinimize başarılı hizmet etmek nasip olsun.” Dedi.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz