Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 28 Ocak 2022, Cuma

Ezherlilerden Eğitim Atağı

7 Kasım 2014
1.273 kez görüntülendi

Ezherlilerden Eğitim Atağı
Reklam

Devlet eğitimin zaaflarından yararlanarak kontrol edilemeyecek boyutlara ulaşan dershane sektörünü ancak kapatarak durdurabileceğine inandı ve kapattı. İlk yanlışını sistemindeki aksaklıkları düzeltmemekle yapan Devlet üstüne yeni hata daha ekledi. Okulların bünyelerinde “devlet dershaneleri” tabir edilen kurslar açmaya başladı.

Ancak beklediği ilgi öğretmenlerden gelmedi. Aslında öğrenciden de gelmedi ama öğretmenin ilgisizliği öğrenciye göre daha ileri boyutta idi. Sebep sadedinde yansıyanlara baktığımızda muallimün zümresinin takdir edilen ücreti beğenmediği anlaşılıyor. Başka şeyler de söylenebilir. Gerçek olan şu ki “devlet kursu” pek kabul görmedi denilebilir.

Ancak durumdan kendisine vazife çıkaranlar da var.

İş başa düştü, biz ne günler için okuduk yaban ellerde diyenlerden biri de El Ezher Üniversitesi Mezunları Derneği.

Başkanlığını Ekrem Düzcan’ın yaptığı kısa adı Ez-Der olan Ezher Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği, Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzalayarak bir Arapça kursu açtı. Fatih Camii’nin güney girişinde Fatih İmam Hatip Ortaokulu’da yapılmaya başlanan derslere okul öğrencilerine  ve vatandaşlarımız ücretsiz katılabiliyorlar. Şimdiden sayı üç yüz kişiyi bulmuş. Kursta dersleri Ezher üniversitesi Mezunu hocalar tarafından ücret almadan gönüllü olarak veriyorlar.

Kulağımıza gelen bilgilere göre kurs faaliyeti herkesten takdir gördü. Başkan Düzcan konuyla ilgili şöyle diyor:

“Aslında biz bir sivil toplum kuruluşu olarak devletimize milletimize hizmet etmek istiyoruz.bizim birikimlerimizden faydalansınlar . Bize imkân tanınırsa sistemimizi tüm İstanbul’a yayabiliriz. Bu konuda derneğimizin her türlü imkanlarını seferber etmeye hazırız devletimizden bizi dinlemesiniz bekliyoruz.”

Düzcan’dan aldığımız bilgilere göre Ezherlilerin kültürel faaliyetleri farklı mekânlarda devam edecek.

 

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz