Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 19 Ekim 2021, Salı

EZHERLİLER KAYNAŞLIDA BULUŞTULAR

10 Temmuz 2017
663 kez görüntülendi

EZHERLİLER KAYNAŞLIDA BULUŞTULAR
Reklam

EZ–DER(Ezher Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği) geçtiğimiz cumatersi günü Marmara gölgesindeki Ezher Mezunlarının biraraya gelip kaynaşması için DÜZCE/KAYNAŞLI da piknik düzenledi.

Düzenlenen pikniğe  çok Ezherli katıldı. İlk sözü alan KAYNAŞLI Belediye Başkanı Erol Bayraktar : Bir Ezherli olarak ezherlileri ağırlamaktan son derece memnun olduklarını  belirtti.  başkandan dan sonra konuşma yapan  Dernek Başkanı Ekrem DÜZCAN piknik öncesi ezherlilere konuşma yaptı. Konuşmasında, pikniğe katılan tüm ezherlilere ve organizasyonda  emeği geçen Belediye Başkanı Erol BAYRAKTAR a teşekkürlerini sundu. Buluşmanın artık geleneksel  olduğunu belirten DÜZCAN, dernekte yapılan faaliyetleri anlattı ve bu faaliyetlerin giderek artacağını  belirtti.  Konuşmanın devamında; geçen kasım ayında gerçekleştirdiğimiz vefa programıyla ezderin sesini Arap coğrafyasına duyurmamıza vesile olmuştur. Aynı şekilde Türkiye genelin gerçekleştirdiğimiz internet üzerinden ödüllü Arapça sınavı gerçekleştirdik.

Bu sınav ile Türkiye de tüm öğretmen ve öğrencilerine ezderin sesini duyurmamıza vesile olmuştur.  Böylece Dünyada ve Türkiye’de tanınan bilinen izlenen bir sivil toplum kuruluşuyuz. dedi.

Yaz tatillerinde İmam Hatip ve İlahiyat öğrencileri için yurt dışında ve yurt içinde  Arapca dil kurslarını açtıklarını ve müracaatların devam ettiğini belirtti Pikniğe katılanlar, bu organizasyondan çok memnun olduklarını, uzun süredir çeşitli sebeplerden dolayı görmedikleri arkadaşlarını gördükleri için mutlu olduklarını hatta bu vesile ile tanımadığı ezherlilerle tanıştıklarını ilettiler. Daha sonra illerden katılan il temsilcileri birer konuşma yaparak pikniğe son verilirken toplu fotoğraf çektirilerek hatıralarını ölümsüzleştirdiler.

 

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz