Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 16 Ocak 2022, Pazar

EZ-DER BAŞKANI DÜZCAN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI…

16 Temmuz 2015
1.375 kez görüntülendi

EZ-DER BAŞKANI DÜZCAN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI…
Reklam

Ezder Ezher Üniversitesi Mezunları ve Mensuplar Dernek Başkanı Ekrem Düzcan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında; Bayramlar, bir sevinç ve mutluluk paylaşımıdır, müminler olarak dost ve kardeş olduğumuzu fark etme zamanıdır. Bundan dolayı bayramlarda, başta anne ve babamız olmak üzere büyüklerimizle mutlaka beraber olalım. Dargınlıkları, kin ve nefret gibi duyguları zihnimizden ve gönlümüzden söküp atalım. Bayram günlerinde büyüklerimizi ziyaret edip dualarını alalım. Komşu ve akrabalarla bir araya gelerek aramızdaki bağları güçlendirelim. Çünkü bayram sevinci ve mutluluğu, diğer insanlarla ve din kardeşlerimizle birlikte yaşandığı sürece anlamlıdır

“Bayramlar sevinç günleridir…”

Bayramlar, bizim için büyük bir nimettir. Her nimetin sorumluluğu vardır. Bayramlar, hakkın, hakikatin, adaletin, iyinin, güzelin, mazlumun, fakirin, açın, kimsesizlerin ve muhtaçların yanında olma zamanlarıdır.

Bayramlar, Müminlerin her zamankinden daha çok kaynaştığı, bir olduğu, diri olduğu, hüzün ve sıkıntıların paylaşıldığı, neşe ve sevinçlerin evlerden evlere, şehirlerden şehirlere, ülkelerden ülkelere yayıldığı zaman dilimleridir.

Ancak bugün üzülerek görüyoruz ki Filistin’de, Kudüs’te, Gazze’de, Myanmar’da, Arakan’da, Suriye’de, Irak’da, Mısır’da ve daha birçok İslam beldesinde Rabbin yüce katında bayramı hak ettiği halde, zalimlerin silahlarının gölgesinde olmaktan ötürü bayramını bayram gibi yaşayamayan kardeşlerimiz var.

İnsanlık çok zor ve büyük bir sınav veriyor. Zulme maruz kalanlar, içerisinde bulundukları zulüm ortamıyla, o zulme şahit olan bizler de, kardeşlerimize ne denli sahip çıktığımızla imtihan olunmaktayız.

Duamız odur ki, bizler kendi evimizde ve yurdumuzda bayram coşku ve mutluluğunu yaşarken zulme maruz kalan ve ölümle iç içe yaşayan kardeşlerimize karşı sorumluluklarımızı Rabbimiz unutturmasın.Bu duygu ve düşüncelerle, İslâm âleminin mübarek Ramazan bayramlarını en içten duygularla tebrik eder. bayramın bütün insanlığa barış, mutluluk ve huzur getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.”

 

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz