Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 01 Aralık 2021, Çarşamba

Arşiv kayıtları İhlas Medya’yı yalanlıyor

11 Ağustos 2017
1.129 kez görüntülendi

Arşiv kayıtları İhlas Medya’yı yalanlıyor
Reklam

Kutlu Doğum Haftası üzerinden Diyanet’e başlatılan saldırının bir bahane olduğunu artık herkes biliyor. Birileri suç bastırırcasına Diyanet’e saldırarak FETÖ’nün kardeşi olduğunu gizlemeye çalışıyor

Adına “İhlas”, yayınlarına “Hakikat” adı verip ehli sünnet havarisi kesilen TGRT ve Türkiye Gazetesi, Kutlu Doğum Haftası’nda aldığı yenilgiyi hazmedememenin sancısıyla yalan iftiralarına hız kesmeden devam ediyor.

Ramazan Ayvallı, Osman Ünlü ve Ahmet Şimşirgil ile başlayan saldırılarına hurafe ve yalanları ile tanınan Cübbeli Ahmet’inde katılmasıyla kadro tamamlandı denilirken operasyonu sürdüren güç odakları hurafecilerin yanına gazetenin yazarlarını da kattı.

Olaydan habersiz gazete yazarları zoraki konuyu kaleme alınca haliyle bol bol çuvallıyorlar.

Bu günde Türkiye Gazetesi yazarı Batuhan Yaşar bu çuvallayan yazar gazetesine dahil oldu.

ASIL HEDEF İSLAM!

FETÖ hatırlanacak olursa Türkiye’yi çökertme planını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırarak gerçekleştirmişti. Görüntüde Erdoğan’a saldırılıyor idi. Lakin saldırıların hedefinde ülkenin ekonomisi vardı. İhlas Medya’nın başlattığı kampanyanın yönü ve amacı da FETÖ ile aynı. Görüntüde saldırının merkezinde Mehmet Görmez var. İhlas medyanın yalanlarına kendini kaptırmış müritler sevinç çığlıkları atarken arka planda darbe yiyen Diyanet ve Müslümanların kardeşliği araya gidiyor.

Batuhan Yaşar’a göre Mehmet Görmez 16 Temmuz 2016 gece 02.00’a kadar MiT yerleşkesinde ve kendisine ulaşılamaz durumda imiş.

Okunan ezan ve selalar Şeref Malkoç’un fikri olarak yapılan telefon görüşmeleri sonucunda 11.31’de Diyanet Sen’in üyelerine çektiği mesajla okunmuş.

Batuhan Yaşar’ın yalan ve iftiralarıyla örülü yazısını aynen aşağıda yayınlayacağız ama önce 15 Temmuz’da neler olduğunu Dini haberlerin servis ettiği haberler ile hatırlayalım.

Aslında Batuhan Yaşar o gece olanı biteni İHA’nın verdiği haberlerden bile takip etse ne kadar çok yanıltıldığını anlayabilirdi.

YALAN 1 : Mehmet Görmez’e 02.00’da ulaşılabildi.

Gerçek: Saat 01.10’da Mehmet Görmez, Turgay Güler’e canlı olarak bağlanarak ezan ve selaların okunması talimatını verdi. Dini Haberler bunu 01.27’de “Diyanet tüm personelini göreve çağırdı” başlığı ile duyurdu. Yani Görmez, canlı yayına bağlanmadan önce MiT’ten çoktan ayrılmış. İlgili birimlerle görüşmüş ve ezan/sela okunması talimatını canlı yayından personele duyurmuştu.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz