Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 16 Ocak 2022, Pazar

Akçakoca Müftülüğünden Sessiz Devrim!

5 Aralık 2017
774 kez görüntülendi

Akçakoca Müftülüğünden Sessiz Devrim!
Reklam

Darul Erkam Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursumuz Hizmete Açıldı.

Akçakoca’nın ilk yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursu Darul Erkam Kuran Kursu açıldı. Yukarı Mahalle Rıfat Ilgaz Caddesinde hayırsever bir iş adamı tarafından Müftülüğümüze Kur’an Kursu hizmeti vermek üzere bağışlanan üç katlı yapı gerekli tadilat, tefrişat, eklentileri ve çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra 2017-2018 eğitim öğretim dönemine yetiştirilerek hizmete açıldı.

İlçe Müftüsü Mehmet Taşcı yaptığı değerlendirmede; “Akçakoca’da bir ilki gerçekleştirerek İlçemizin ilk yatılı hafızlık erkek Kur’an Kursunu açmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bina birçok aşamalardan geçerek, bu güzel halini aldı. Kurs binamızı, eğitim öğretim zamanı içerisinde açmış olmanın ve bu zamana yetiştirebilmiş olmanın sevincini yaşıyoruz. Binamız üç katlı olup 30 öğrenci kapasitelidir. Şuan bunların 15 tanesi hafızlık yapmaktadır ve bu öğrencilerimiz İmam Hatip Ortaokuluna devam ederken, aynı zamanda da hafızlık eğitimlerini tamamlamış olacaklar.’’ dedi.
Müftü Mehmet Taşcı, bu güzel eserin hizmete açılmasında emeği olan başta binayı bağışlayan hayırsevere, yardımlarını esirgemeyen Akçakoca halkına ve din görevlilerine çok teşekkür etti.

Ethem Sarıoğlu 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursumuz Hizmete Girdi
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi” çerçevesinde,  Ethem Sarıoğlu 4-6 yaş grubu Kur’an Kursumuz eğitim öğretime açıldı.

Mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfına ait Yeni Mahallede Birlik Camii yanında Merkez Kur’an Kursunun alt katında bulunan boş mekâna, Akçakoca eşrafından Hikmet Sarıoğlu ve çocukları Esat ve Erda Sarıoğlu tarafından gerekli tadilat ve tefrişat yapılarak iki derslikli, bir oyun salonu, mutfak ve yönetici odası bulunan kursumuz 2017-2018 eğitim öğretim döneminde 30 öğrenciyle eğitime başladı.

Ethem Sarıoğlu 4-6 Yaş Kur’an Kursunu ziyaret eden İlçe Müftüsü Mehmet Taşcı yaptığı değerlendirme de; ‘’İlçe merkezinde Merkez Camii müştemilatında üç yıldır hizmet veren 4-6 yaş grubu bir Kur’an Kursumuz vardı ancak nüfusu 25000 olan bir İlçe için yeterli değildi. Vatandaşlarımızın çok yoğun talebi doğrultusunda ikinci bir 4-6 yaş gurubu Kur’an Kursunu faaliyete geçirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kursumuzda iki Kur’an Kursu Öğreticimiz iki sınıfta yaklaşık 30 öğrenciye eğitim veriyor. Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilmektedir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğrenecekler. Bu yavrularımızın dinine diyanetine, vatanına, milletine, anne ve babalarına hayırlı birer evlat olarak yetişmesini Rabbimden temenni ediyorum’’ dedi.

Ayrıca Müftü Taşcı, Ethem Sarıoğlu Kur’an Kursunun açılmasına vesile olan hayırseverler Hikmet, Esat ve Erda Sarıoğlu’na özellikle şükranlarını sundu.
Ali Balcı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Hizmete Girdi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi” çerçevesinde,  Ali Balcı 4-6 yaş grubu Kur’an Kursumuz eğitim öğretime açıldı.

Mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfına ait Ayazlı Mahallesi Hacıyakup Camii müştemilatında bulunan ve daha önce işyeri olarak kullanılan boş mekâna, Akçakoca eşrafından Fatih Balcı tarafından gerekli tadilat ve tefrişat yapılarak iki derslikli, bir oyun salonu, mutfak ve yönetici odası bulunan kursumuz 25 öğrenciyle 2017-2018 eğitim öğretim döneminde eğitime başladı.

Ali Balcı 4-6 Yaş Kur’an Kursunu ziyaret eden Müftü Mehmet Taşcı yaptığı değerlendirmede; ‘’İlçemizin Ayazlı Mahallesinde ve yakın köylerinde  ihtiyacı hissedilen 4-6 yaş gurubu Kur’an Kursunu faaliyete geçirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kursumuzda iki Kur’an Kursu Öğreticimiz iki sınıfta yaklaşık 25 öğrenciye eğitim veriyor. Bu kursumuz toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere açıldı. Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğreneceklerdir. Bu yavrularımızın dinine diyanetine, vatanına, milletine, anne ve babalarına hayırlı birer evlat olarak yetişmesini Rabbimden temenni ediyorum’’ dedi.

Müftü Mehmet Taşcı, Ali Balcı Kur’an Kursunun açılmasına vesile olan hayırsever iş adamı Fatih Balcı’ya özellikle teşekkür etti.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz