Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 20 Ekim 2021, Çarşamba

Afganistan’da bilanço ağırlaşıyor

27 Ekim 2015
1.204 kez görüntülendi

Afganistan’da bilanço ağırlaşıyor
Reklam

Afganistan’da meydana gelen 7,5 büyüklüğündeki depremde 237’si Pakistan 74’ü Afganistan’da olmak üzere 311 kişi hayatını kaybetti.

Merkez üssü Afganistan’ın kuzeydoğusundaki Feyzabad kentinin 76 kilometre güneyi olan ve Pakistan ile Hindistan’da da hissedilen şiddetli depremin bilançosu ağırlaşıyor.

1depr

YARALANANLARIN SAYISI 266 OLDU

Son belirlemelere göre deprem nedeniyle Afganistan’da 74, Pakistan’da 237 kişi hayatını kaybetti. Afganistan Afet Yönetimi Bakanı Wais Ahmad Barmak, Afganistan’da deprem nedeniyle yaralananların sayısının 266 olduğunu bildirdi.

1d

ÖLÜ SAYISININ ARTMASINDAN ENDİŞE DUYULUYOR

Pakistanlı yetkililer, arama kurtarma ekiplerinin depremin vurduğu Hindukuş Dağları çevresindeki bölgelere ulaşmakta zorluk çektiğini ve bu nedenle ölü sayısının artmasından endişelendiklerini kaydetti.

1de

BİNLERCE EV HASAR GÖRDÜ

Yetkililer Pakistan askeri birliklerinin helikopterlerle ulaşılamayan bölgelerdeki deprem mağdurlarına yardım gönderdiğini ve mühendislerin de iletişim ağlarını yeniden yapılandırdığını aktardı. Öte yandan Afganistan ve Pakistan’da binlerce evin hasar gördüğü de bildirildi.

1dep

 

http://www.timeturk.com/afganistan-da-bilanco-agirlasiyor/haber-81390

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz