Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 16 Ocak 2022, Pazar

Adalet ve Kalkınma Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir gündeme ilişkin açıklamada bulundu.

8 Ağustos 2016
1.400 kez görüntülendi

Adalet ve Kalkınma Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir gündeme ilişkin açıklamada bulundu.
Reklam

Adalet ve Kalkınma Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir gündeme ilişkin açıklamada bulundu. Büyük bir özveriyle gece ve gündüz demeden 19 günden beri demokrasi nöbeti tutan Sancaktepeli hemşerilerine teşekkür eden İlçe Başkanı Kandemir’in yapmış olduğu açıklamayı yayınlıyoruz.

Adalet ve Kalkınma Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir gündeme ilişkin açıklamada bulundu. Büyük bir özveriyle gece ve gündüz demeden 19 günden beri demokrasi nöbeti tutan Sancaktepeli hemşerilerine teşekkür edenİlçe Başkanı Kandemir’in yapmış olduğu açıklamayı yayınlıyoruz.

“Aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyorum. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.  Aziz milletimiz darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir.  O gece Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır.

15 Temmuz ülkemiz için bir milat olmuştur. Akşam saat 10,30 da köprü üzerinde Feto tarafından başlatılan girişimi duyduğumuzda önce ne olduğunu anlayamadık. Köprünün tutulması ve ardından gelen gelişmelerle ne olduğunu anladık. Şaşırdık. Ankara ve diğer illerden gelen haberlerle durumu kavradık. Anlamamıza ilk sebep olan Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasıdır. Hamdolsun Cumhurbaşkanımızın açıklaması ve emri ile tüm yurtta ve ilçemizde gerekli adımları atmaya başladık. İlçe teşkilatımızı toplayarak tavrımızı ortaya koyduk. İlçemizde 2 tane askeri kışla var. Hemen yanı başında İlçe Emniyet Müdürlüğümüz bulunmakta. İlçe Emniyetine giderek sabaha kadar demokrasi nöbeti tutmaya başladık. Sancaktepe halkının temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanında yer aldık. Her gece demokrasi nöbet tutmaya devam ettik. İlçe Belediye Başkanımız Sayın İsmail Erdem başta olmak üzere muhtarlarımız, meclis üyelerimiz ve aziz milletimizle beraber Sancaktepe Kültür Merkezi önünde nöbetimizi tutmaktayız. Bu nöbetimizi Reisimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız “tamam, dönün” diyinceye kadar nöbetimizi tutmaya devam edeceğiz. Bu nöbetimizi tutarken MHP’li, CHP’li, BBP’li, Saadet Partili kardeşlerimizi alanda gördük. Hepimiz bir gemideyiz diyen yüreği bu ülke için atan, ülke sevdalıları olan bu aziz milletin insanları olarak toplandık. Bu süreçte hiç kimse cam kırmadı, bir yeri taşlamadı, çünkü yürekleri ülke sevdası ile dolu olan bu necip milletin insanları demokrasiye sahip çıktı. Bu şanlı direniş sırasında milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur.  Şehit olan kardeşlerimiz için bir” Şehitlik Anıtı” yapılacağını Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Bizler şehitlerimizin hatırası olan bu aziz ülkemizi korumaya devam  edeceğiz.

Asker elbisesi giyen caniler, teröristlerin hesabı görülmeye başlandı.. En şiddetli şekilde bunlar, yaptıklarının hesabını verecekler. Darbe kalkışmasını yapan paralel çetenin Fetö’nün adamları ile şerefli Türk ordusunu karıştırmamalıyız. Silahlı Kuvvetlerimiz Peygamber Ocağımızdır. Peygamber Ocağımızın içine sızmış olan bu hainler başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, sonra devlet büyüklerimizin ve aziz milletimizin canına kast etmek için hareket etmişlerdir.  Ülkemize, milletimize, ordumuza sahip çıkacağız. Biz, alçakların önünde eğilmeyiz, Hakk’ın önünde eğiliriz. Ülkemiz o kadar büyük ki, Irak, Suriye, Mısır ve daha birçok ülkeden insanlar gelip sığınmışlar, göç etmişler. Bizim bir başka ülkeye göç edecek ne bir tavrımız var, ne de gitmeyi düşünecek bir insanımız var. Bizim başka ülkemiz yok. Bu vatan bizim. Vatanımız için, çocuklarımız için, geleceğimiz için en başta bu vatanı bize emanet eden şehitlerimiz için koruyup kollayacağız.

İçimizdeki bu devlet ve millet düşmanlarını silahlı kuvvetlerimizde, eğitimde, maliyede, yargı da ve hatta belediyelerimizde temizlemeye başlandı. Bir insan suç işler. Cezasını verirsiniz. Bir kurumdan alır başka bir kuruma atama yapabilirsiniz, Ama vatan hainliğinin affedilecek yanı yok. Onlar her alanda, iş yaşamında ve her kurumdan mutlaka temizlenecektir. Ülkemize, milletimize, ordumuza sahip çıkacağız. Darbeye direnirken şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz, milletimizin başı sağ olsun. Demokrasi nöbeti tutan sizlerden de Allah razı olsun.

http://www.caddenews.com/Gundem-ak-parti-sancaktepe-ilce-baskani-adil-kandemir-38.html

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz