Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 21 Eylül 2021, Salı

ABD’li yönetmen: Hepimiz Müslümanız

17 Aralık 2015
1.476 kez görüntülendi

ABD’li yönetmen: Hepimiz Müslümanız
Reklam

ABD’li muhalif yönetmen Michael Moore, New York’taki Trump Tower’ın önüne giderek “Hepimiz Müslümanız” yazılı bir pankart açtı.

Al Jazeera’nin haberine göre, ABD’nin silah politikası, sağlık sistemi ve 11 Eylül sonrası Afganistan ve Irak’a saldırması gibi konularda eleştirel duruşuyla tanınan yönetmen Michael Moore, bu sefer de Müslümanların ABD’ye girişinin tamamen durdurulması için çağrıda bulunan Donald Trump’ı hedef aldı.

61 yaşındaki yönetmen, 2016 Başkanlık Seçimleri’nde Cumhuriyetçi Parti’nin favori adaylarından Donald Trump’ın New York’taki gökdeleninin önüne giderek “Hepimiz Müslümanız” yazılı bir pankart açtı.

Moore, herkesi “We Are All Muslim” pankartı taşıyan fotoğraflarıyla Twitter, Facebook veInstagram‘da #WeAreAllMuslim etiketini kullanarak paylaşım yapmaya çağırdı. Bu fotoğrafları kendi sitesinde biriktirerek Trump’a göndereceğini duyuran yönetmen, Trump’a “Bize katılabilirsin” dedi.

Michael Moore özellikle Amerika’da 11 Eylül sonrası özgürlüklerin kısıtlanması, silah satışını kontrol altına alınması ve işçi hakları konularında yaptığı filmlerle ses getirdi. “Benim Cici Silahım”, “Fahrenheit 9/11” en önemli filmleri.

tru

 

http://www.timeturk.com/abd-li-yonetmen-hepimiz-muslumaniz/haber-107898

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz