Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 07 Aralık 2021, Salı

3 Aylar Geldi…

30 Nisan 2014
1.582 kez görüntülendi

3 Aylar Geldi…
Reklam

Muhterem meslektaşım ve sevgili okuyucularım!

Dün (29 Nisan 2014), akşam ezanı ile birlikte halk arasında üç aylar olarak adlandırılan Recep, Şaban ve Ramazan aylarından ilki olan Recep ayına girdik.

Müslümanlar için müstesna ve kutlu bir zaman dilimi olan bu aylar kişinin iç alemine dönmesi, öz sesini dinlemesi, kendisine çeki-düzen vermesi ve manevi açıdan arınması için müstesna zamanlardır.

Bu ayların içerisinde bize bahşedilen Regaib Miraç Berat ve Kadir gibi mübarek geceleri ihya ederek sonunda kavuşacağımız Bayram ile de ödüllendirilmiş olacağız.

Her zaman ele geçiremeyeceğimiz bu vakitleri ganimet bilerek, alakayı kestiğimiz veya azalttığımız akraba ve dostlarımız ile irtibatı tekrar sağlayarak fırsatı değerlendirelim.

Dünyanın dört bir köşesinde sahip çıkamadığımız, zulme uğrayan tüm Müslüman kardeşlerimiz için de dua etmeyi unutmayalım.

Mübarek üç ayları hakkıyla ve layıkıyla idrak edebilmek, feyiz ve bereketinden nasiplenebilmek ümidiyle tüm Müslüman kardeşlerimin üç aylarını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Rabbim daha nicelerine erişmeyi nasip eylesin.

Adil Gülmez

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz