Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 01 Aralık 2021, Çarşamba

4-6 yaş Kur’an kursu kayıtları ne zaman başlayacak?

27 Temmuz 2020
1.134 kez görüntülendi

4-6 yaş Kur’an kursu kayıtları ne zaman başlayacak?
Reklam

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, 20 Temmuz 2020 de başlayıp 7 Ağustos 2020’de bitecek olan 4-6 yaş Kur’an kursu kayıtları hakkında bilgi verdi.

0 Temmuz 2020 de başlayıp 7 Ağustos 2020’de bitecek olan 4-6 yaş Kur’an kursu kayıtları hakkında bilgi veren Taşçı, İl Müftülüğü olarak hizmet alanlarının en önemlilerinden birisinin de 4-6 yaş Kur’an kursları olduğunu belirtti.

“En kıymetli varlıklarımız Allah’ın bize emaneti olan yavrularımızdır”

Çocukların Allah’ın bir emaneti olması hasebiyle onlara gerekli ilgi ve alakayla birlikte temel dini bilgilerin de öğretilmesi gerektiğini vurgulayan Taşçı “İl Müftülüğü olarak hizmet alanlarımızın en önemlilerinden birisi de 4-6 yaş Kur’an kurslarımızdır. Yani ilkokul öncesi yavrularımızı 4 yaşında alıp onlara kurslarımızda Kur’an-ı Kerim’i, Peygamber Efendimizin hayatını, temel dini bilgileri verdiğimiz kurslarımız var. Adıyaman’a geldiğimizde kendimize ait müstakil 4-6 yaş Kur’an kurslarımız yoktu. Şu an itibariyle biz kendi müstakil 4-6 yaş Kur’an kurslarımızı yaptık. Bununla beraber son 2 yılda Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarımızın anaokullarıyla yapmış olduğumuz bir protokolle, anaokullarımızdan birer sınıf almak suretiyle, geçtiğimiz yıl 20 civarında sınıf alıp burada 4-6 yaş Kur’an kurslarımızı açmış ve başlatmış bulunuyoruz.” dedi.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz