Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 07 Aralık 2021, Salı

24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Bir Kutlama mesajı yayımladı,

23 Kasım 2021
161 kez görüntülendi

24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Bir Kutlama mesajı yayımladı,
Reklam

Ezher Üniversitesi Mezunlar ve Mensuplar Derneği Başkanı Ekrem Düzcan, 24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Bir Kutlama mesajı yayımladı,

Başkan Düzcan mesajında “Öğretmenlik küçük kalplerden kocaman gönüller kazanan şahsiyetin adıdır. Vatana, bayrağa, devlete ve millete bağlı nesiller yetiştirmek için çalışan öğretmenlerimiz, aldıkları büyük sorumlulukları yerine getiren ilim neferleridir. Hayatımız boyunca gerekli olacak bilgiyi, bizlere yön verecek kültürü öğretmenlerimizden öğreniriz.

Covid-19 virüsü ülkemizde pek çok alanda olduğu gibi eğitimi de olumsuz yönde etkiledi. Öğretmenlerimiz bu zorlu süreçte uzaktan özveri ile çalıştılar. 2021 eğitim ve öğretim yılını heyecanla bekleyerek yüz yüz eğitime başladılar ve özveriyle çalışıyorlar.

Milletimizin her bir ferdinin, kendisi ve çocukları için, öğretmenlerimize şükran borcu vardır. İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşasıdır.

Öğretmenine sahip çıkmayan, başına taç etmeyen ve hak ettikleri değerden onları mahrum eden bir toplum, ruhen, fikren, zihnen, ahlaken ve vicdanen fakir düşecek ve benliğini kaybedecektir. Bu hakikat ışığında öğretmenlerimizin yerinin kalbimiz, makamlarının ise başımızın üstü olduğunu ifade ediyorum. Çocuklarımızın, gençlerimizin gelişiminde sonsuz emek harcayarak zor şartlar altında dahi olsa ülkemizin her köşesinde görevlerini yerine getirmeye çalışan ve görevi başında şehit olmuş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. ” ifadelerini kullandı.

beğen(2)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz