Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 16 Ocak 2022, Pazar

15 TEMMUZDA SALA OKUDUĞU İÇİN DARP EDİLEN İMAMI EZDER ZİYARET ETTİ

4 Ağustos 2017
709 kez görüntülendi

15 TEMMUZDA SALA OKUDUĞU İÇİN DARP EDİLEN İMAMI EZDER ZİYARET ETTİ
Reklam

Ezher üniversitesinin İslam Hukuku bölümünden mezun olan Münip Polat hoca İstanbul/Eyüp bölgesinde NeneHatun  camiinde yaklaşık dört yıldan bu yana İmam-Hatiplik görevini yapmaktadır.

Ezherli Münip Polat hoca görevi itibarıyla çok çalışkan ve çevresinde sevilen,sayılan,muteber bir şahsiyet.

Münip hoca asli görevinin dışında,çevresiyle ilgilenir,cemaatin sorunlarına çözüm arar,hastaları ziyaret eder,cenazelerine iştirak ederek taziyelerde bulunur.

Yine Münip hoca zaman zaman mahallenin gençleriyle sportif faaliyetlerde bulunup futbol,güreş,basketbol ve yürüyüş sporları yaparak gençlerin gönül dünyalarına girip tahtlar kurar.

Aynı şekilde hoca,mahalle sakinlerinden olan yaşlı amcalarla güzel diyaloglar geliştirerek onları dinler onlarla konuşur hatta ilaç zamanları geldiğinde ‘Hacı amca ilacını aldın mı’ diyerek onlara hatırlatma yapma suretiyle yardımcı olur. Cami hocası olan Münip Polat yolda gördüğü çocuklara cebinden şeker,çikolata çıkarıp vererek çocuklara camiyi sevdirir,namaza ısındırır ve Allahdemey, öğreterek ” CAMİİ VE MAHALLE EL ELE ” bilinci oluşturur.

 

Ezherli Münip hocamızı ezder olarak ziyaret ettik kendisinin yalnız olmadığını ve arkasında ezder derneğinin olduğunu ve tüm olumsuzluklara rağmen ‘SALA’ gibi kutsal bir çağrıyı yapmaktan vazgeçmeyerek okuduğu için Ezder adına tebrikler ve teşekkürler yağdığını ilettik.

Ülkemizin ve devletimizin bu meşum ve melun hadiselerin üstesinden rahatlıkla gelebileceğini 15 temmuzda nasıl hainlere vatanın bölünmeyeceğini,

Milletein nasıl birlik ve bütünlük içinde olduğunu,

Bayrağımızın nasıl tek ve yek pare olduğunu kanıtlayarak

Albayrağın nasıl masa başında çizilmeyip boyanmadığının

Devletimizin de nasıl çapulcu ve kabile devleti olmadığını

bilakis yedi asr’a yakın köklü ve asil bir devler olduğumuzu tüm dünyaya

‘REİS VE MİLLET’ el ele vererek kanıtladığını 15 temmuzda tescil etmiş oldu.

Ezder ailesi ve yönetimi olarak milleti ve devleti için fedakar,can hocamıza çok büyük geçmiş olsun diyor ve kınıyoruz.Böyle melun bir hadisenin ülkemizde tekrarlanmamasını talep eder suçluların adalet karşısında hakettiklerini bulmalarını istiyor.


 

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz