Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 16 Ocak 2022, Pazar

Yeni Başkan

30 Ocak 2017
966 kez görüntülendi

Yeni Başkan
Reklam

Yeni Başkan

Türkiye’de üvey evlat muamelesi gören, sıkıntı ve problemleri görmezden gelinen, bakanlık tarafından her dönemde kendilerine söz verilmesine rağmen beklentileri karşılanmayan bir dernek kuruluşudur EZDER.Kuruluşundan bu yana mensuplarının dertleriyle ilgilenmiş, saygınlık piyasası oluşturmaya çalışmış, emsali üniversiteler arasında kendilerine de söz hakkının verilmesi için gayretler göstermiş, problemlerinin görmezden gelinmemesi için rical-i devletle devamlı irtibat halinde bulunmuş, ama ne hikmettir ki her seferinde de sıkıntı ve problemleri için kendilerine “nen var” denmemiş olan kuruluştur EZDER.En büyük sıkıntıları da denklik ve Türkiye de ki okullarda diplomalarının geçerliğinin sağlanmamasıdır.

Ocak 2014 te yapılan Genel Kurul Kongresinde Ezdere bir başkan seçildi. Genç, atak, tecrübeli, bilgili, siyasi ve kültür  deneyimi olan biri. Geçmişinde öğretmenlik ve eğitimcilik tecrübesi olan, yedi yıl gibi uzun bir süre Milletvekili danışmanlığı yapmış, beşeri münasebetleri ve insan diyalogu mükemmel, faydalı olmaktan başka bir şey düşünmeyen, kimin himmeti milleti ise, o tek başına bir millettir düsturunu prensip edinmiş, himmeti milleti olan bir fedakar ve cefakar insan Ekrem DÜZCAN.

2014 Ocak ayında EZDER’in Genel Kurul Toplantısında  Ezder Başkanı seçilen Ekrem DÜZCAN, 3 yıl sonra 22.01.2017 tarihinde  yapılan Genel Kurul Toplantısında yeniden başkan seçildi.

‘Keyif zamanı değil, çalışma, gayret gösterme, üretim yapma zamanıdır’ diyerek, Aşık Veysel’in dediği gibi ‘yürüyorum gündüz gece’ diyerek hep yürüdü, durmadı. Durmak yok yola devam dedi. Durmak için değil koşmak için seçildik dedi. Ve öyle de yaptı. Bütün tecrübelerini ortaya koyarak her şeyini konuşturdu. ‘Demiri pas çürütür, insanı da gamsızlık, nemelazımcılık, gayretsizlik çürütür’ diyerek en büyük gayretini Cumhurbaşkanlığı makamına kadar çıkarak EZDER’in sıkıntı ve problemlerini dile getirerek gösterdi. Bu şimdiye kadar olmamış bir şeydi. Alınan sözlerin yerine getirileceği ümidiyle makamdan ayrıldılar. Yaptığı faaliyetler ve çalışmalar büyük bir takdir topladı.

Ezher mezunlarının en büyük rüyası denkliklerin alınabilmesiydi. 28 Şubat soğuğun yaktığı canlar, kırdığı ümitler, gasp ettiği haklar … hakları ellerinden alınanların yanında Ezher mezunları da vardı. Öğretmenlikten ihraç edilenler, en büyük mağduriyeti yaşadılar. Denkliğin 28 şubat mağdurlarına direkt olarak verilmesini sağladı. Birçok mağdurun öğretmenlik görevine tekrar dönmesine vesile oldu.

Yeni dönemde başkan adayı olmayacağını açıklamıştı. Yorulmuştu, fakat hem Ezherliler, hem de onu yakın dönem beraber çalıştığı arkadaşları yalnız bırakmadılar, tekrar aday gösterilmesi için yoğun tavsiye, teklif, e-mail ve telefon yağmuruna tuttular. EZDER başkanlığını bırakması halinde gerek Türkiye’deki Ezherliler, gerekse Yurtdışındaki Ezherlilerden büyük tepki ve tenkid göreceği kendisine söylenince tekrar aday olması gündeme geldi. Yaptığı hizmetlerle adından çokça söz ettiren Ekrem DÜZCAN’ın başkanlığı bırakma kararına en büyük tepki ise yurtdışında ki Ezherlilerden geldi. Özellikle son faaliyetleri olan İtidal ve Tecdid İmamı Yusuf el KARDAVİ’ye Vefa Programı Ezherliler  tarafıdan canlı yayında ilgiyle takip edilmişti. Hatta program youtube’dan 2 haftada 11 binin üzerinde izlenme rekoru kırdı. Tepkiler üzerine Ekrem DÜZCAN kararını değiştirerek yeniden başkan adayı olmaya karar verdi.

22.01.2017 tarihinde İstanbul Fatih’deki Kafkas Vakfında düzenlenen Genel Kırul Kongresinde Ekrem DÜZCAN oy çokluğu ile EZDER’e yeniden başkan seçildi. Seçimden sonra Ekrem DÜZCAN teşekkür mahiyetinde şöyle bir konuşma yaptı: “Öncelikle bu 3 yıllık görev süresi içerisinde desteğini benden esirgemeyen siz değerli EZDER’li ve Ezherli kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Biz elimizden geldiğince tüm mağdurların sıkıntıları ile tek tek ilgilendik ve çözüme kavuşturmak için çabaladık. Çabalarımız güzel sonuçlar verdiğinde sizinle birlikte bendeniz de çok mutlu oldum. Çünkü sizler gibi bende bir 28 şubat mağduru öğretmenlerdenim ve sizi en iyi ben bilirim ve anlıyorum. Birbirimizi yine en iyi bizler anlıyoruz. Tabi 3 yılda birçok faaliyet yaptık. Yaptıklarımızı görmezden gelip burun kıvıranlarda oldu fakat onların bizi görmezden geldiği gibi biz de bu olumsuzlukları görmezden gelerek yolumuza devam ettik Elhamdülillah.Çok güzel yorumlar ve geri dönüşümler aldık. Yeniden başkan olarak görmek isteyip beni seçtiğiniz için hepinize teşekkürlerimi arz ediyorum. 2014-2017 yılında yönetim kurulundaki arkadaşlarıma ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Yeni yönetim eski yönetim diye bir ifade kullanmıyorum. Hep beraber el ele gönül gönüle  birlik ve beraberlik içinde yeni dönemde de beraber çalışacağız inşallah. Hayırlı olsun. Allah yâr ve yardımcımız olsun. Esselamu aleyküm.’’

 

 

beğen(3)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz