Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 27 Eylül 2021, Pazartesi

Veren El İle Alan Eli Buluşturdu

13 Temmuz 2016
984 kez görüntülendi

Veren El İle Alan Eli Buluşturdu
Reklam

Pursaklar Müftülüğü tarafından, 2016 Yılı Ramazan ayı münasebetiyle camilerimizde Hatimle Teravih Namazı kıldıran ve mukabele okuyan Kur’an Kursu hafızlık öğrencilerimizi teşvik etmek, motivasyonlarını artırmak ve diğer öğrencilere örnek olmalarını sağlamak üzere “Veren El İle Alan Eli Buluşturuyoruz”proje kapsamında hediye takdimi programı yapıldı.

Programa Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, İlçe Müftüsü Hasan İzmirli, Müftülük personeli, cami görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri, muhtarlar, dernek başkanları, hayırseverler ve camilerde görev yapan öğrencilerimiz katıldı.

Program Ehlibeyt Merkez Erkek Kur’an Kursu Öğrencisi Recep Tayyip Şentürk’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Daha sonra İlçe Müftüsü Hasan İzmirli açılış konuşmasında Ramazan Ayı hizmetlerinden ve kurs öğrencilerimizin katkılarından bahsetti. Her geçen gün hafızlık yapan öğrencilerinin arttığını şuan itibariyle 286 hafızlık eğitimine devam eden öğrencilerin olduğunu ve daha da kaliteli bir eğitimle artacağını beyan etti. Hayırseverlerin bağışlarını hafızlarımıza takdim etmek için bir araya geldiklerini söyledi. Katılımcılara ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara ile Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de birer konuşma yaptılar ve konuşmalarında bu tür faaliyetlerin artması temennisinde bulundular.

Program, hatimle teravih namazı kıldıran 12 hafız öğrenciye, mukabele okuyan 45 hafızlık eğitimine devam eden öğrenciye hediye takdimi ile son buldu.

 

 

 

http://www.pursaklarmuftulugu.gov.tr/haberler-1/veren-el-ile-alan-eli-bulusturdu-760.html

 

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz