Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 16 Ekim 2021, Cumartesi

UYGULANMAZ

13 Ekim 2016
1.902 kez görüntülendi

UYGULANMAZ
Reklam

Server Turizm sahibi Fatih dede, Suudi Arabistan’ın, daha önceden umreye gitmiş yabancılardan 2 bin Suudi Arabistan riyali (540 Amerikan doları) istenmesi kararını  uygulanmayacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Dede ,Suudi Arabistan’ın umreye ikinci kez gideceklerin 2 bin Suudi Arabistan riyali yaklaşık 540 dolar ek vergi ödemesi yönünde bürokratların çalışmaları olduğunu söyledi .

Fatih dede, bu gelişmenin ardından dünyadaki Seyahat acentelerin ve otel sahiplerinin karara büyük tepki geldiğini ifade ederek şöyle konuştu:

Kral, bürokratların bu yaptığı çalışmalarında ısrar etmeyecek gibi görünüyor. Bence bunun yolu fiyatları indirmek, kolaylıkları çoğaltmak, talebi artırmaktır. ”

Suudi Arabistan’ın petrol fiyatlarının tabana vurmasından dolayı ekonomik sıkıntı içerisinde olduğuna  biliyoruz işsizlik sorunu  olduğunu da  biliyoruz .Suudi Arabistan’ın memur maaşlarında bile kesintiye gittiğini, ek vergi kararında ekonomik koşulların etkisi olduğunu söyledi..

Umreyi teşvik etmek için fiyatları düşürmek gerektiğini  hatta thyolları nın buna bir düzenleme getirmesi gerektiğini vurgulayan dede , şunları kaydetti:

 

Suud yetkilileri  Bunu yeniden müzakere edeceklerini  ve thy yeni düzenleme ile fiyatlarını düşüreceğini ümit ediyorum.düşünebiliyormuşsunuz  dünyanın en pahalı yolculuğu umreciler yapıyor. Umreye giden ve hacca giden kişiler adeta cezalandırılıyor. arz talep meselesi ama bu kadar pahallı bilet olmaz. Dedi

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz