Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 25 Ekim 2021, Pazartesi

Türkiye için malınızla cihad edin

12 Ağustos 2018
817 kez görüntülendi

Türkiye için malınızla cihad edin
Reklam

Kuveytli profesörden Türkiye için ‘cihad’ çağrısı! “Türk halkına destek olmak şer’i hükümdür”

Kuveytli akademisyen Prof. Dr. Hakim el-Mutayri, “Türkiye için malınızla cihad edin” çağrısında bulunarak “İslam ümmetinin Türk halkına ekonomik yönden destek olması, yanında durması şer’i bir hükümdür ve Allah yolunda malınızı harcamak ‘cihad’ etmek hükmünü taşımaktadır” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kuveytli akademisyen Prof. Dr. Hakim el-Mutayri, Türkiye’ye destek açıklamasında bulundu.

Kuveytli akademisyen Prof. Dr. Hakim el-Mutayri açıklamasında “İslam ümmeti, Amerikalıların ve Batının askeri, ekonomik, siyasi ve hatta düşüncelerimize bile hakim olmak isteyen hegemonyasına karşı özgürleşme savaşı vermektedir. Türkiye’ye yönelik açılan savaş süren bu çatışmanın bir kanıtıdır. İslam ümmetinin Türk halkına ekonomik yönden destek olması, yanında durması şer’i bir hükümdür ve Allah yolunda malınızı harcamak ‘cihad’ etmek hükmünü taşımaktadır. Bu savaş İslam ümmetinin Filistin’den, Afganistan’dan ve Türkiye’den Amerika’nın siyasi, ekonomik işgalinden kurtarma savaşıdır. Bu savaşta İslam ümmetinin ve mülkünün ve kanının ucuz olduğu savaştı. #Kazanacağız” ifadelerinde bulundu.

https://www.yeniakit.com.tr/haber/kuveytli-profesorden-turkiye-icin-cihad-cagrisi-turk-halkina-destek-olmak-seri-hukumdur-504466.html

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz