Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 28 Ocak 2022, Cuma

Şimdi seferberlik zamanı…

24 Eylül 2021
275 kez görüntülendi

Şimdi seferberlik zamanı…
Reklam

İmam Hatip söz konusu olunca
tüylerim diken diken oluyor…
Önder,
İmam Hatip müdürleri,
İmam Hatip öğretmenleri,
Müftüler,
Cami İmam Hatipleri,
İmam Hatip mezunu ve mensupları,
Önce kendime sonra size sesleniyorum.
Noldu da bu insanlar İmam hatipten nefret eder oldular, çocuklarımız ortasına gitmez Lisesinden kaçar oldular..
Ey müdürler kafanızı biraz camdan uzatıp dışarıya bakın gözleriniz ailelerin cebinde, öğrencilerin forma renginde olmasın,çocukların gözlerinde ve gönüllerinde olsun. Artık yeterr.
Biraz uyanın, rahatlığınızı bozun, yasin suresinin altı sayfasını okuyamadı diye sınıfta bırakmak için idareyle pazarlık etmeye gitmeyin.
Yatmayın,
Meydanı, okulun bahçesini, koridorlarını, yurtlarını kısaca çocukların beyinlerini proje ve provokasyon sahiplerine bırakmayın.
Bu milletin konuşması, çocukların bu okullardan soğuması, velimiz olan masum insanların soğutulmasının sebebi bakkal amca olamaz bilakis sensin benim.Çünkü işin başı sensin.
Reisi Cumhurun İmam hatip açması yetmez o dikiyor sana teslim ediyor sen yeşerteceksin koruyacaksın alçak ve art niyetli insanların yıkmasına fırsat vermeyeceksin. Dün televizyon haram deyip evine sokmayan sokanlar günahkardır diyenler bugünde televizyon kanalına çıkıp ileri geri konuşan şarlatanlara fırsat vermeyeceksin.. Silkelen, kendine gel.. Bir bardak çay az iç, oturma, az uyu, az konuş çok iş yap. Bilesin bütün vebal senin, günah senin, sen mesulsün ben mesulüm…
Çocuklarını müftü olup, İmam olup, İmam hatip müdürü olup başka okullara veren insanların doğrusu akıl ve düşüncelerinden şüphe ediyorum…
Ortaokulu İmam hatipte okuyupta lisesi için ben bu okullarda okumam diyen çocuğun vebali soruyorum kime? Üç yılda bu çocuk neden kazanılmadı aksine ağlayarak kaydı başka okullara yapıldı?
Suç senin ve benim..
Şimdi seferberlik zamanı…
Topyekün mücale vakti…
Vallahi sadece içmekle sarhoş olunmaz insanı makamda, şan şöhret te, üç kuruşluk arabada, sıcak koltuklarda sarhoş eder…
Bu okullarda yok deist yetişiyormuş, yok eğitim azalmış, reformist yetişiyormuş bunların hepsi bir uydurma ve safsatadan ibaret olduğunu bu millete anlatmak zorundayız, inandırmak zorundayız çünkü algı operasyonları devam ediyor, İmam hatip düşmanları uyumuyor.. Hepsi ayakta acaba benim İmam Hatiplim nerede?
Bana kırılabilirsiniz belki küfürde edebilirsiniz ama yorumları okuyun adam haklı, hoca haklı, İmam hatipler şöyle böyle diyenler epey piyasa yaptı.. Bu piyasa bizim piyasamız, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kimse yeltenmesin..
Şimdi eğitimde reform değil seferberlik vakti..
Koltukları koruma değil beyinleri kurtarma vakti…
Rahatlık değil rahatlıkları bozma vakti..
Şarlatanların değil gerçekleri haykıranların vakti..
Kısacası özümüze dinimize sahip çıkma vakti..
Birlikte topyekün hareket ve mücadele etme vakti..
Herkesin üzerine düşeni yapma vakti.
İyi günler için azim ve kararlılıkla çok çalışma vakti..
Herkese hayırlı çalışmalar diyorum.

24 Eylül 2021/ cuma/ Recep Sucu

beğen(2)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz