Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 19 Ocak 2022, Çarşamba

Sezer, ‘Şehitler Bizim Kırmızı Çizgimizdir’

5 Mart 2020
592 kez görüntülendi

Sezer, ‘Şehitler Bizim Kırmızı Çizgimizdir’
Reklam

Suriye’nin İdlip bölgesinde rejim unsurları tarafından hava saldırısı sonucunda şehit edilen 34 Mehmetçik için Ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de basın açıklamaları devam ediliyor.

Diyanet Birlik Sen Mardin İl Başkanı Aladdin Sezer tarafından yapılan açıklamada Şehitlik, İslam dininde peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebe olduğunu belirterek, “Türk milletinin 34 kınalı kuzusu, Al Bayrağa sarılı bedenleri kancık bir milletin haince saldırısı sonucu üzerine bomba yağdırılarak şehitlik mertebesine erişti. Rabbim ailelerine sabır versin” dedi.

Açıklamasının devamında Sezer, “Vatanımızı canları pahasına korumak, hürriyetimizin sembolü Al yıldızlı bayrağımızı kıyamete kadar dalgalandırmak ve Bağımsızlığımızı tehdit eden, birliğimizi bütünlüğümüzü ve iç huzurumuzu bozmak isteyen iç ve dış düşmanlara karşı gerektiğinde canını bile feda etmekten çekinmeyen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz” dedi.

Sezer, “Millet olarak Yaşadığımız bu zorlu süreçte askerlerimizin zalim eset rejimi tarafından kahpece şehit edilmesiyle birlikte Türk Milleti olarak iliklerimize kadar acı İçinde şehitlerimize ağlıyor, yaramıza tuz bastığımız günleri yaşıyoruz. Şu acı günlerimizi fırsat bilen bazı kendini blmezler, sosyal medya üzerinden şehitlerimize, milli ve manevi değerlerimize Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hakaret ederek şehitlik mertebesiyle dalga geçip alay ederek Milletimizin sabrını sınıyorlar. Bir yanda bizim için nefessiz kalıp Vatanı için canını veren şehitler, diğer yandan şehitlerimize dil uzatan şahsiyetsizleri güvenlik güçlerince tek tek tespit edilmeli ve en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır” temennisinde bulundu.

Diyanet Birlik Sen’in Bu vatanın şehitlerine dil uzatan, şahsiyetsizlere karşı asla tahammülü yoktur diyen Sezer, “Gereği Devletimiz tarafından yapılmalı bu şahsiyetsizlere nefes alma hakkı tanınmamalıdır. Şehitler bizim kırmızı çizgimizdir. Millet olarak Bize düşen Tek bilek tek yumruk gibi kenetlenme zamanıdır. Birliğimize dirliğimize vatanımıza devletimize, askerimize, dualarımızla katkı sağlama ve sahip çıkma zamanıdır. Devletimizin ve ordumuzun yanında olma zamanıdır. Tüm şehitlerimiz Türk milletinin onurudur, şerefidir. Vatanımızın bekası, milletimizin birliği ve beraberliği uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz