Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 03 Aralık 2021, Cuma

Şehit cenazesinde “dua” gerginliği

2 Ekim 2015
950 kez görüntülendi

Şehit cenazesinde “dua” gerginliği
Reklam

Silvan’da şehit olan Uzman Çavuş Sinan Uçan, İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede kısa süreli gerginlik yaşandı.

 

Dün sabah, evinden görevli olduğu Silvan Taktik Jandarma Komutanlığına gitmek için otomobiline binmek üzereyken yüzleri maskeli PKK’lı teröristlerce şehit edilen bir çocuk babası Uzman Çavuş Sinan Uçan‘ın (31) cenaze namazı Bostanlı Beşikcioğlu Camisinde kılındı. Cenaze namazına babası Celalettin Uçan, annesi Sibel Uçan, eşi Sibel Uçan, kızı Sudem Uçan, Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep, Ulaştırma ve Haberleştirme eski Bakanı ve İzmir AK Parti Milletvekili adayı Binali Yıldırım, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İzmir milletvekilleri ve milletvekilleri adayları, CHP İzmir milletvekilleri ve milletvekili adayları, MHP İzmir milletvekilleri ve milletvekili adayları ile belediye başkanları katıldı.

Cami avlusunu dolduran İzmirlilerin de hazır bulunduğu cenaze namazında şehit ailesi taziye dileklerini kabul etti. Şehidin eşi Sibel Uçan gözyaşlarına hakim olamazken, kızı Sudem Uçan annesinin gözyaşlarını sildi. Cenaze defnedileceği yere götürülürken şehidin eşi Sibel Uçan, eşini asker selamı ile uğurladı. Kılınan cenaze namazının ardından şehit, Kadifekale Hava Şehitliğine defnedildi.

KISA SÜRELİ GERGİNLİK

Şehit uzman çavuş Sinan Uçan’ın cenaze namazını kıldıran Bostanlı Beşikçioğlu Camisi imamı Adem Uran’a kısa süreli tepki gerçekleşti. Şehidin cenazesi kalkmadan şehitler ve gaziler için Fatiha diyen imama, namaza katılanlardan “Atatürk’ü de an” diye tepki geldi. Kısa süreli gerginliğin yaşandığı şehit cenazesinde imam Adem Uran, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için El Fatiha” diyerek gerginliği önledi.

“YAYGARA YAPMA LEN”

İmam Adem Uran’ın duasına Atatürk’ü de eklemesine rağmen dua sonunda bir kişi “Şimdi mi aklına geldi hoca” deyince bir başka vatandaş ise “Yaygara yapma len. Kes sesini” diyerek sert çıktı. İmam Uran yine gerginliği önleyerek helallik istedi ve konuşmasına devam etti.

 

http://www.haber7.com/guncel/haber/1582449-sehit-cenazesinde-dua-gerginligi

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz