Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 01 Aralık 2021, Çarşamba

AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI.

2 Mayıs 2018
1.450 kez görüntülendi

AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI.
Reklam

Yozgat’ın yakından tanıdığı isimlerden Nurullah Nurdoğan, AK Parti’den Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Aday Adaylık müracaatını İl Başkanı Celal Köse’ye yapan Nurullah Nurdoğan, 2001 yılından bu yana AK Parti gemisinde olduğunu belirterek, bu gemiyi hiçbir zaman terk etmediğini söyledi.

Seçimlerin Yozgatlıya hayırlı olması temennisinde bulunan Nurullah Doğan, “AK Partimize yoğun bir müracaat var. Bu da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte siyaset yapmak isteyenlerin adresi olduğunu bize gösteriyor. Ben aday olan bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. 2001 yılından bu yana AK Parti gemisindeyiz. Bütün seçimlerde bu gemiyi hiçbir zaman terk etmedik. 2011 yılında da aday adaylığı için müracaat ettim. O zaman partimizin   bütün çalışmalarına katıldım. Hiçbir zaman kırgınlık, küskünlük, bıkkınlık olmadı. Çünkü siyaset uzun soluklu bir iş. Küsmeyeceksiniz, yorulmayacaksınız o yolların tozunu yutacaksınız. Alın teriniz olacak. AK Parti’de siyaset yapmak rant kapısı, çıkar kapısı değil. Burası hasbi olanların, samimi olanların, dürüst olanların adresidir” dedi.

AK Parti İl Başkanı Celal Köse ise, Nurullah Nurdoğan’a bu çıktığı  hizmet yolunda başarılar diledi.

NURULLAH NURDOĞAN KİMDİR?

1968 yılında Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesine bağlı Ovakent Beldesi’nde doğdu. İlkokulu Ovakent N.Kemal ilkokulunda, Ortaöğretimini Kayseri İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimine Mısır’da Ezher Üniversitesinde başlayarak, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Ayrıca Kayseri Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Hadis dalında yüksek lisans (mastır) çalışması yaptı. İkinci Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu bölümünde eğitimine devam etmektedir.

1992 – 1995 yılları arasında Kayseri Pınarbaşı İmam Hatip Lisesinde Öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 1996 yılında Malatya Darende Anadolu İmam Hatip Lisesinde çalıştı. Aynı yıl Yozgat Boğazlıyan İmam Hatip Lisesinde Okul Müdürü olarak atandı. 2000 yılında Devlet memurluğundan ayrılarak özel sektöre geçti. 6 yıl İstanbul da çalıştıktan sonra Yozgat’ta faaliyet gösteren Yimpaş Holding’e bağlı grup şirketlerinde yöneticilik yaptı. Toplum yararına faaliyet gösteren, tüm sosyal faaliyetlerin içinde olmaya gayret eden Nurdoğan , evli ve üç çocuk babasıdır. Yabancı dil olarak Arapça ve İngilizce bilmektedir.

beğen(1)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz