Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 16 Ocak 2022, Pazar

Necmettin ÇALIŞKAN Saadet partisin’den 1.Sıradan Aday

22 Mayıs 2018
1.787 kez görüntülendi

Necmettin ÇALIŞKAN Saadet partisin’den 1.Sıradan Aday
Reklam

Necmettin ÇALIŞKAN Saadet partisin’den 1.Sıradan Hatay Milletvekili adayı oldu.

Necmettin ÇALIŞKAN kimdir?

Dr. Necmettin ÇALIŞKAN 1973 doğumlu. Sırasıyla hafızlığı (1984), İmam Hatip Lisesini, (1991) Mısır El-Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesini (1995) bitirdi. Daha sonra Ankara

Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans, (2000) İlahiyat Fakültesi Tefsir Dalında doktor unvanı (2013) elde etti.

Gazetecilik, radyo programcılığı, Arapça tercümanlığı ve 20. Dönem TBMM Refah Partisi Grubunda Milletvekili Danışmanlığı yaptı. Milli Gazete’de köşe yazarlığı ile haftalık radyo programıyapmakta olup sohbetleri, asrisaadetsohbetleri.com sitesinde yayımlanmaktadır.

Osmanlıca, Bilgisayar Programcılığı, Hızlı Okuma, Pazarlama ve Satış Teknikleri ve Dış Ticaret gibi çeşitli seminerlere katılmıştır.

Saadet Partisinde 4 yıldır GİK Üyesi ve 12 yıldır Hatay İl Başkanı olarak görev yapan Çalışkan, çeşitli sivil toplum örgütleri üyeliği yanı sıra (Gimdes) Helal gıda denetmenidir.

Hasiad tarafından yılın işadamı, (2011) Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi TASAM tarafından (2012) stratejik vizyon sahibi işadamı ödülüne layık görülmüştür.

Sosyal, siyasal ve ticari faaliyetleri çerçevesinde Afrika, Asya, Amerika ve Avrupa kıtasında 50’i aşkın ülkeyi dolaşmıştır.

Tarım, sanayi, ticaret, perakende gıda zinciri, radyo yayıncılığı ve ihracat konularında faaliyet gösteren İSO 500 sıralamasında yer alan aile şirketinin yöneticiliğini yapmaktadır.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi, Ehli Sünnet Âlimleri Birliği, Cansuyu Yardımlaşma Derneği, Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Askon, Müsiad, Hasiad üyesi ve Sarı Basın

Kartı sahibidir. İngilizce ve iyi derecede Arapça bilmektedir.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz