Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 07 Aralık 2021, Salı

Müftü Topçu: İslami kriterleri gözeterek aile hayatımızı sürdürmeliyiz

4 Kasım 2021
93 kez görüntülendi

Müftü Topçu: İslami kriterleri gözeterek aile hayatımızı sürdürmeliyiz
Reklam

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, Artvin İl Müftülüğünün Aile Eğitimleri Çerçevesinde düzenlediği “Ebeveynin Adalet ve Tutarlılığı” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Sosyal medya üzerinden düzenlenen konferansta konuşan Müftü Topçu, şunları kaydetti:

“Toplum aileden oluşmaktadır. Bu sebeple toplumda mevcut olan tüm olumsuzlukların temelinde de aileler bulunmaktadır. Bugün insanların bir birlerine güvenlerinin kalmaması, toplumda adaletsizliğin, hırsızlığın, cinayetin, şiddetin artmasının temelinde ailelerdeki eksiklikler yatmaktadır. Bizler aile kurarken İslami kriterleri gözetmeli ve bu şekilde aile hayatımızı sürdürmeliyiz. Bizlere nimet olarak verilen çocuklarımızı, Allah’ın emaneti olduğu bilinciyle büyüterek aralarında adaleti gözetmeli, ödül-ceza uygulamalarında her zaman tutarlı olmalıyız. Aynı zamanda çocuklarımızın bizler için imtihan aracı olduklarını da unutmadan Allah ve Peygamber sevgisiyle büyüterek güzel ahlak temelinde eğitmeli ve topluma kazandırmalıyız. Kur’an ve sünnet üzerine ailemizi kurup çocuklarımızı da bu doğrultuda sevgiyle yetiştirerek topluma kazandırabilirsek, toplumda hiçbir kargaşa, suç ve huzursuzluk olmaz. Bunun için aile her şeydir diyoruz. Cenab-ı Hak kendi rızasına uygun, Peygamber (s.a.v)’i anlayan ve yaşayan aileler kurarak sağlam toplumlar oluşturmayı bizlere nasip eylesin.”

Çevrimiçi düzenlenen program Artvin İl Müftü Yardımcısı Recep Şahan’ın kapanış konuşmasıyla son buldu.KAYNAK: DİYANET HABER

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz