Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 01 Aralık 2021, Çarşamba

KAYSERİ’DE RAMAZAN BAYRAMI KUTLANDI

13 Temmuz 2016
942 kez görüntülendi

KAYSERİ’DE RAMAZAN BAYRAMI KUTLANDI
Reklam
Kayseri’de Ramazan bayramı heyecanı bayram namazıyla birlikte başladı. Camileri dolduran vatandaşlar hep birlikte bayram namazını kıldıktan sonra birbirleriyle tek tek bayramlaştı.

 

Sabah saatlerinde Hunat Camii’ni dolduran vatandaşlar Kayseri İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven tarafından verilen “Ramazan Bayramı” konulu vaazı dinledi. Daha sonra hep birlikte bayram namazı kılındı. Bayram namazının kılınmasının ardından vatandaşlar Kayseri protokolüyle bayramlaşmak için uzun kuyruk oluşturdu. Bayramlaşma sırasında büyüklerin ellerini öpen çocuklar ise özellikle büyük ilgi gördü.
Hunat Camii’nde gerçekleştirilen bayramlaşma programına Ramazan Bayramı’nı memleketi Kayseri’de geçiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Milletvekili  Taner Yıldız, Kayseri Valimiz Süleyman Kamçı, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Burada açıklama yapan ve bayramın ülkeye huzur getirmesini dileyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Oruç tutan tutmayan, en azından bu manevi değerlerimize saygı gösteren herkesin de bayramını tebrik ediyorum. Bugün artık bayram yapacağımız bir gün. Sıkıntıların, acıların konuşulacağı bir gün değil. Onun için sabahtan başlayarak hep iyi şeyler söylemeye dilimizi alıştırmaya, herkesle güler yüzle bayramlaşmaya devam edeceğiz” dedi.

 

http://www.bagcilar.bel.tr/icerik/174/16667/bagcilarda-bu-bayram-da-huzur-vardi.aspx

 

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz