Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 03 Aralık 2021, Cuma

Kars’ta Kudüs Kararı Protesto Edildi

8 Aralık 2017
1.050 kez görüntülendi

Kars’ta Kudüs Kararı Protesto Edildi
Reklam
Kars’ta, ABD’nin Kudüs’ü “İsrail’in Başkenti” olarak tanıma kararına karşı ÖNDER Genel Merkezi adına Kars ÖNDER İmam Hatipliler Dernek Başkanı Doğan Yıldız tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

Volkan KARABAĞ / karsmanset.com

ABD’nin Kudüs’ü başkent olarak tanıma girişimlerine tüm Türkiye’de olduğu gibi Kars’ta da tepki gösterildi.

ÖNDER Genel Merkezi adına Kars ÖNDER İmam Hatipliler Dernek Başkanı Doğan Yıldız, ‘Kudüs Bizimdir’ başlıklı basın açıklaması yaparak, “bu beyanın bizim için hiçbir hükmü yoktur ve tarihte bir nokta değerinde bile olmayacaktır.” dedi.

Yıldız’ın yaptığı basın açıklaması şöyle:

“ABD Devlet Başkanı Donald Trump Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ifade etti.

Öncelikle şunu belirtelim ki; bu beyanın bizim için hiçbir hükmü yoktur ve tarihte bir nokta değerinde bile olmayacaktır.

Son iki-üç asırda İslam dünyasının yaşamış olduğu sıkıntılar, yüzyıl öncesinde Kudüs üzerinden sembolleşmiş ve 1945’ten itibaren “ilk kıblemiz” Mescid-i Aksa fiili olarak işgal edilmiştir.

Müslümanlar ilk şoktan sonra aşama aşama Filistin meselesine sahip çıkmaya başlamış, önce duygusal, sonra söylem düzeyinde, akabinde ise icracı adımlarla belli mesafeler katetmişlerdir.

Siyonistler ise hedeflerini gerçekleştirmenin önünde engel olarak sürekli Müslümanları ve bazı duyarlı Hristiyanları/Yahudileri görmüş ve bu engelleri devre dışı bırakmak için şiddet, hile vb. olmadık yollara başvurmuştur.

Tarih ve tüm gelişmeler göstermektedir ki Kudüs tekrar Müslümanların rengini alacak, Müslümanların öncülüğünde adaletin sembolü olacaktır.

Bunu engellemeye çalışanlar arkalarına ABD gibi küresel güçleri almaya çalışsalar da muvaffak olamayacaklardır.

Bizler duyarlı davrandıkça bu hamleyi yapanlar yaptıklarına pişman olacaklardır.

Bu açıklamalarıyla küresel işgalci güçler sözü tüketmiş ve karşılarına Müslümanlığı ve insanlığı almışlardır. Yok hükmünde olan bir karar alınmış ve en hassas alanımıza dokunulmuştur. Kudüs meselesi bundan sonra dokunanları yakacak ve yaptıklarına pişman edecektir.

Tüm gönüllülerimizi, sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşlarımızı bu konuda duyarlılığa ve seslerini yükseltmeye davet ediyoruz. Ülkemizin, İslam dünyasının ve dünyanın, insanlığını yitirmemiş her ferdini Kudüs ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz.

Kudüs işgalcilerin ve emperyalistlerin değil, bizimdir.

Kudüs hepimizindir.”

http://www.karsmanset.com/haber/karsta-kudus-karari-protesto-edildi-41929.htm

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz