Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 16 Ocak 2022, Pazar

İslami Hassasiyeti Yüksek Çok Kıymetli Kardeşlerim! 

20 Haziran 2018
991 kez görüntülendi

İslami Hassasiyeti Yüksek Çok Kıymetli Kardeşlerim! 
Reklam

İslami Hassasiyeti Yüksek Çok Kıymetli Kardeşlerim!
Parlamenter sistemden Başkanlık sistemine geçişi sağlayan referandumdan sonra, bu pazar günü önümüze yeni bir tercih sandığı geliyor. Gelecekte bizi nelerin beklediğini düşünmek ve önümüze konacak sandıkta ne yapmamız gerektiğini iyice bellemek için öncelikle mütedeyyin camiaya yapılan zalimce uygulamaları yeniden hatırlamamız gerekiyor:
İlköğretim okulunu bitirmeyen yavrularımızın Kuran-ı  Kerim’i öğrenmeleri ve dolayısıyla erken yaşlarda Kur’an okumaları yasak hale getirilmiş,  Anadolu insanının ümidi, gözümüzün nuru İmam-Hatip Liselerinin orta kısımları kapatılmış, kara propaganda yapılarak bu okullarımıza olan rağbet azaltılmış, istikballerinin olmadığı vurgusu yapılarak öğrenci sayıları alabildiğine azaltılmış, böylece ülke çapında sayılarının en aza indirilmesi amaçlanmıştı. İmam-Hatip Liselerini bitiren gencecik yavrularımızın önü katsayı zulmüyle kesilerek bu milletin istikbali adeta karartılmıştı.  Bunlarla da yetinilmemiş, hem ilköğretim, lise ve İmam-Hatiplerde eğitim hizmeti vermek, hem de Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde milletimize dini konularda rehberlik etmek gibi görevleri olan İlahiyat Fakülteleri ya tamamen öğrencisiz bırakılmış ya da öğrenci kontenjanları iyice düşürülerek kapanma  noktasına getirilmişti. Bütün bunlar bugün adalet diye nümayiş yapanların, özgürlüklerimiz kısıtlandı diye mangalda kül bırakmayanların mütedeyyin insanlarımızı maruz bıraktığı uygulamalardı.
Sırf başörtüsü yasağının Anadolu insanında bıraktığı incinmişlikler, gencecik kız yavrularımızın yüreklerinde açtığı travmatik yaralar bile o günlerin acımasız zalimlerinin, bugünlerin ise utanmaz yüzsüzlerinin sabıkalarını göstermeye yetecek niteliktedir. Hastanelerde bile tesettürlü hastaların muayene ve tedavilerinin yapılmayacağının pervasızca ilan edilebildiği, ilanın da aşılarak fiilen eyleme geçildiği günlerdi. O günkü pervasızların bugün özgürlükçü kesilmeleri ne kadar komik bir çelişkiyi yansıtıyor!  Anneler ve babalar, askeri yemin törenlerine sokulmayarak tel örgüler arkasında bekletiliyor, evlatlarının kendi değerlerine karşı kullanılmaya kalkışıldığını içleri kan ağlayarak seyretmeye zorlanıyordu.
Bugün neler değişmedi ki değerli dostlarım! Yukarıda dile getirdiğimiz acı günlerden sonra, şimdi Anadolu insanı kendi medeniyetinin tüm değerlerini özgürce, istediği düzeyde ve tercih ettiği kurumda öğrenme imkanına kavuştu. Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti hükümetleri döneminde bütün evlatlarımız ebeveynlerinin de rızasıyla her türlü dini eğitimi alabilmeye başladı. Kuran Kursları, hafızlık müesseseleri yeniden hayatiyet kazandı. İmam-Hatip Liselerinin orta kısımları tekrar açıldı, her şehirde milletin istediği kadar ve istediği evsafta İmam-Hatip Ortaokulu ve Lisesi eğitim vermeye başladı. Bu okullarda bugün yüz binlerce öğrencimiz hem dini bilgi ihtiyaçlarını karşılıyor, hem de çeşitli fakültelere girebilecekleri modern bilimleri öğreniyorlar. Sayıları 110’u geçen ilahiyat fakülteleri, on binlerce gencimizi eğiterek bu milletin Hz. Peygamber’den tevarüs ettiği dini bilgi ve kodları tekrar hayatın içerisine sokmaya çalışıyor.  Osmanlı mirası büyük camilerimizin bakım ve restorasyonları özenle yapılıyor, vakıflar , okullar , hastaneler  tamamen yenilenerek halkın hizmetine arz ediliyor. İslami alanda şimdiye kadar yapılanlar, bundan sonra yapılacakların da müjdesini veriyor.
Artık yöneticilerimizin sağladığı bu güzel gelişmelerin altını doldurmak bizlere düşüyor. Gerek Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları, gerek Diyanet İşleri Başkanlığı yöneticileri ve gerekse kendini bu ülkeye adamış tüm sivil toplum kuruluşları büyük bir manevi sorumlulukla karşı karşıyadır. Bu sorumluluklarını hakkıyla yerine getirmeleri, bugünlerde hayatî bir önem taşımaktadır. Bu sorumluluk bilinciyle hareket edildiği takdirde, milletimiz önümüzdeki dönemde daha da şahlanacak ve birkaç yüzyıldır makûs talihinin kendi önüne gerdiği geri kalmışlık zincirini parçalayacak, geleceğe dair umutlarımız zirve yapacaktır.
Özellikle  yardım ve tasadduk noktasında Türkiye’nin  dünyada ilk sırada yer alması, bu manada dünya mazlumlarının uluslararası platformlarda savunulması, mağdurların ve mazlumların sesi olması, en azından maddi anlamda yardımlarına ilk koşan ülke olması, milletimiz adına gurur ve onur veren bir durumdur. Bu seçimle tekrar iş başına geçireceğimiz kadrolar, sadece kendi ülkemizin değil, topyekun ümmetin ve insanlığın da umudu olacaktır. Ümmetin yeni yeni yeşeren hayallerini yıkmamak adına, bu desteği bu kadrolara vermeye mecbur ve mahkumuz.
Sizlerden istirhamım, medeniyetimizin temel kodlarını harekete geçirecek bu tarihi sorumluluğu kuvvetle sahiplenmek, tali konulara ve gereksiz teferruata takılıp kalmamaktır. Gönül rahatlığıyla ve ibadet bilinciyle sandığa gidip ‘marifet iltifat ister’ şuuruyla hareket etmektir. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Partiye açık ve net bir destek vermek, hepimiz için ihmal edilemez bir görevdir. Hayırlı faaliyetler ve İslami alanlarda daha fazla hizmetler yapmaları için bu kadrolara yeniden güçlü bir destek vermek zorundayız. Kesinlikle bilinmelidir ki, verilecek bu destek art niyetli mahfillerin önünü kesecek, meşum umutlarını sona erdirecektir. Çocuklarımızı ve geleceğimizi karanlığa mahkum etmemek için hepimizi tarihi bir görev bekliyor. Aksi durumda ağır bir vebal ve sorumluluk altında kalacağımıza inanıyorum.
24 Haziran, hak ve hakikat yolundaki büyük yürüyüşe destek verme günüdür.
Aman dikkat!

SELAHADDİN YAZICI

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz