Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 03 Aralık 2021, Cuma

inç Kazasında Yaralananlara Da Tazminat Ödenecek

16 Eylül 2015
1.506 kez görüntülendi

inç Kazasında Yaralananlara Da Tazminat Ödenecek
Reklam

Mescid-i Haram’daki vinç kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yaralanma sonucu engelli kalanlara 1 milyon riyal (267 bin dolar) ödeneceği bildirildi.

YARALILARA DA ENGELLİ KALANLARA DA TAZMİNAT

Suudi Arabistan resmi haber ajansının (SPA) haberine göre, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz bir emir yayımlayarak, vinç kazasında hayatını kaybedenler ve engelli kalanların her biri için 1 milyon riyal (267 bin dolar), diğer yaralılara ise 500 biner riyal (133,5 bin dolar)ödeneceğini açıkladı.

O ŞİRKET ÜYELERİNE YURT DIŞINA ÇIKMA YASAĞI

Soruşturma komisyonunun, vinci hatalı şekilde bırakması nedeniyle kazada Bin Ladin Şirketler Grubu’nun da sorumluluğu bulunduğu sonucuna vardığı ifade edilerek, söz konusu şirketin yönetim kurulu üyelerine soruşturma tamamlanana kadar yurt dışına çıkma yasağı getirildiği kaydedildi.

GELECEK YIL KRAL SELMAN’IN MİSAFİRİ OLACAKLAR

Hayatını kaybedenlerden her birinin 2 yakınının ve kazada yaralandığı için hac vazifesini tamamlayamayanların gelecek yıl Kral Selman’ın misafiri olarak ağırlanacağı belirtildi.

Yaralıların hastanelerde tedavilerine devam edebilecekleri ve refakatçilerine vize verileceği ifade edildi.

YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Kralın yayımladığı emirde ayrıca, Maliye Bakanlığı ve ilgili tarafların Bin Ladin ve diğer gruplar tarafından yürütülen mevcut tüm hükümet projelerini gerekli kurallara uygunluğunun incelenmesi için derhal yeniden gözden geçirmeleri istendi.

Diyanet İşleri yetkililerden alınan bilgiye göre, Mescid-i Haram’da cuma günü meydana gelen kazada 110 kişi hayatını kaybetmiş, 200’den fazla kişi yaralanmıştı.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz