Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 07 Aralık 2021, Salı

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN “PROFESÖRLÜK” CÜBBESİNİ GİYDİ

6 Ocak 2019
2.014 kez görüntülendi

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN “PROFESÖRLÜK” CÜBBESİNİ GİYDİ
Reklam

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN “PROFESÖRLÜK” CÜBBESİNİ GİYDİ

Kayseri İl Müftüsü Sayın Güven’e Erciyes Üniversitesi Senatosu tarafından 27.12.2018 Perşembe günü düzenlenen törenle Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından “Profesörlük” cübbesi giydirildi.

 

İl Müftümüz Sayın Güven, 1989–93 yılları arasında Mısır el-Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğrenim gördü ve bu fakültenin Tefsir bölümünden mezun oldu.

 

1993 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında lisansüstü eğitimine başladı. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamladı. 1996 yılında Erciyes Üniversitesinde “Araştırma Görevlisi” olarak göreve başlayan Güven, 2004 yılına kadar burada çalışmalarını sürdürdü.

 

2004 yılı itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığına geçiş yaptı. Bir süre Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde görev yaptıktan sonra, 2007 yılında İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezine “Eğitim Görevlisi” olarak atandı.

 

2011 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalına “Öğretim Üyesi” olarak atandı ve 2013 yılında “Doçent”, 23.11.2018 yılında ise “Profesör” oldu.

 

Profesörlük ünvanına yükselen İl Müftümüz Sayın Güven’i tebrik eden Rektör Prof. Dr. Sayın Çalış, “Profesörlük unvanını alan siz kıymetli hocamı tebrik ediyorum. Hayırlı olsun. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

 

Profesörlük diplomasını ise İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt takdim ederek tebrik etti.

Tören, çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz