Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 28 Ocak 2022, Cuma

Hasan Karal: Haklının Güçlü Olduğu Tescillendi

22 Aralık 2017
1.117 kez görüntülendi

Hasan Karal: Haklının Güçlü Olduğu Tescillendi
Reklam

ABD’nin Kudüs kararının hukuksuz olduğuna karşı hazırlanan tasarı BM’de 128 ülkenin oyuyla kabul edildi. Alınan bu kararı AK Parti Rize Milletvekilimiz Hasan Karal yaptığı açıklama ile değerlendirdi.

          Birleşmiş Milletler’de ABD Başkanı Trump’ın “Kudüs’ü İsrail’in Başkenti Olarak Tanıyoruz” kararı BM’den döndüğünü belirten Milletvekilimiz Hasan Karal “ABD ve İsrail’in aleyhine hazırlanan tasarı Birleşmiş Milletler’de 128 ülkenin oyu ile kabul edildi. Oylamada 128 ülke Evet, 9 ülke Hayır, 35 ülke de Çekimser oyu verdi.” Dedi.

          Bu tarihi karara imza atarak iradelerini satmayan, tehditlere boyun eğmeyen, insanlık adına adaletli karar veren bütün ülkelere teşekkür eden AK Parti Rize Milletvekilimiz Hasan Karal şunları söyledi:

          Alınan bu kararda en büyük pay sahibi olan Türkiye’nin bir vatandaşı olmaktan son derece gurur duyuyorum. Mazlum ve mağdurların sesi, zalimlerin karşısında dimdik duran onurumuz, gururumuz, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın üstün gayret ve çabası sayesinde bu kararın alındığı görmemek için kör olmak gerek.

          İsrail’in bir işgal devleti olduğu bir kez daha tescillenmiştir. ABD Başkanı Trump’ın aldığı bu karara ve sonrasındaki tehdit ve şantajlara tokat gibi cevap veren tüm ülkelere sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.

          Bütün dünyanın vicdanının ayağa kalktığı bu kararı bir zafer olarak nitelendiriyorum.

          Dünya 5’den büyüktür… Dünyada hakim olan durum İNSANLIK’tır ve ADALET’tir.

          Haklının Güçlü Olduğu Tescillendi.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz