Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 03 Aralık 2021, Cuma

Hamas: Bu gerçek bir intifadadır

11 Ekim 2015
1.130 kez görüntülendi

Hamas: Bu gerçek bir intifadadır
Reklam

İşgal rejimi israil, Batı Şeria’nın güneyinde işgal polisini bıçakladığı iddiasıyla bir Filistinliyi şehid etti. Gazze sınırına yaklaşan bir Filistinli de işgal askeri tarafından katledildi. Hamas, olayların ‘gerçek bir intifada’ olduğunu belirtip destek istedi.

 

Terör rejimi israil, Batı Şeria’nın güneyinde işgal polisini bıçakladığı iddiasıyla bir Filistinliyi şehid etti. Gazze sınırına yaklaşan bir Filistinli de işgal askeri tarafından katledildi.

HENİYE’DEN ‘YENİ İNTİFADA’ ÇAĞRISI!

Yahudilerin dini günleri nedeniyle işgal yönetiminin, Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişini bazen tamamen bazen de kısmen engellemesi sebebiyle 13 Eylül’den bu yana Kudüs ve Batı Şeria’nın çeşitli kentlerinde gerginlik yaşanıyor. Bölgede işgal askerleriyle Filistinliler arasında çıkan arbedeler zaman zaman can kayıpları, yaralanma ya da gözaltılarla sonuçlanıyor.

Cuma namazı hutbesinde son gerginliğe değinen Hamas’ın Siyasi Büro Şef Yardımcısı İsmail Heniye, Batı Şeria ve Kudüs’teki olayları ‘gerçek bir intifada’ olarak nitelendirdi.  Heniye, “Olanlar sadece bir halk öfkesi veya geçici çatışma değil, gerçek bir intifadadır” dedi. Müslüman ülkelere çağrıda bulunarak “Bu intifadaya her türlü siyasi ve maddi desteği sağlamak gerekiyor” dedi.

Terör rejimi İsrail, 1967’den beri Doğu Kudüs ve Batı Şeria’yı işgal altında tutuyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs’te 200 bin, Batı Şeria’da ise 400 bin Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre buralardaki Yahudi yerleşim yerlerinin tamamı illegal kabul ediliyor.

 

http://www.yeniakit.com.tr/haber/hamas-bu-gercek-bir-intifadadir-99221.html

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz