Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 28 Ocak 2022, Cuma

Ezder Genel Başkanı Ekrem Düzcan’dan ‘Cübbeli Ahmet’e tepki

24 Eylül 2021
265 kez görüntülendi

Ezder Genel Başkanı Ekrem Düzcan’dan ‘Cübbeli Ahmet’e tepki
Reklam

Ezher üniversitesi mezunlar Derneği Genel Başkanı Ekrem Düzcan, Cübbeli Ahmet’in İmam-Hatip Liseleri’ne ilişkin açıklamasına tepki gösterdi.

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün İmam-Hatip Liseleri’ne ilişkin açıklamasına tepki gösteren (Ezder ) Ezher üniversitesi mezunlar derneği Başkanı, İmam Hatip okullarının yüzyılı aşan tarihiyle fen ve sosyal bilimlerle İslam İlimlerini öğrencilerine birlikte veren eğitim kurumları olduğunu söyledi.

 
EZDER Ezher üniversitesi mezunlar derneği başkanı düzcan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bir televizyon programının konuğu tarafından yanlış ve eksik bilgiden kaynaklı yapıldığına inandığımız açıklamalarla her platformda ortaya çıkması muhtemel olan tekil örnekler üzerinden koskoca bir camianın hedef alınması ve genelleyici bir yaklaşım içinde olunması, ezher camiası olarak bizleri üzmüş ve rahatsız etmiştir. İmam Hatip okulları yüzyılı aşan tarihiyle fen ve sosyal bilimlerle İslam İlimlerini öğrencilerine birlikte eğitimveren  her türlü sapık fikirlerin panzeri olmuş kurumlarıdır. Kurulduğu günden beri ülkemiz için çalışan okullarımız bundan sonra da hizmet etmeye, kaliteli ve nitelikli insan yetiştirmeye devam edecektir. İmam Hatip okulları kimi çevrelerin hedef göstermesine ve engelleme çabalarına rağmen milletimizin büyük bir özveri ile sahip çıktığı eğitim kurumları olmuş ve bundan sonrada olacaktır.

 Bizler Ezher mezunları olarak gençlerimizin eğitimine her zaman destek olacağımızı, çalışmalarımız sırasında birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin her zaman önceliğimiz olacağını kamuoyuna saygıyla beyan ederiz”

beğen(1)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz