Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 28 Ocak 2022, Cuma

Ezder Başkanı Ekrem Düzcan kimdir?

3 Ağustos 2021
389 kez görüntülendi

Ezder Başkanı Ekrem Düzcan kimdir?
Reklam

EKREM DÜZCAN

Amasya Merzifon’da  doğdu. İlkokulu köyünde Orta öğretimi İstanbul Gazi Osman Paşa İmam Hatip Lisesinde Lise bölümünü Kartal İmam  Hatip Lisesinde okudu. Yüksek Öğrenimini Kahire’de El Ezher Üniversitesinde 1992 mezun oldu .  1992-1995 yılları arasında Çeşitli  özel okullarda Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen olarak çalıştı.  1993 yılında  Mahalli İdareler Enstitüsün’de şehir planlaması, belediyecilik ve yöneticilik Programlarını başarıyla bitirdi. Bir siyasi partide yönetim yönetim kurul üyeliği ve Eğitim Birim Başkanlığını  yürüttü. Çeşitli vakıf ve dernek  kurucu başkanlığı yaptı.1995 Yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çamlıca Sosyal Tesislerine  Yönetici olarak atandı. Tesislerde yöneticilik yaptı.

1997 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na geçerek Öğretmen  ve idarecilik görevlerinde bulundu. 28 Şubat postmodern tenzili rütbeyle memurluğa indirildi . Ücretsiz izine ayrılarak iki yıl yurtdışına   çıktı.  Mekke ve Medine’de büyük şirketlerde danışmanlık yaptı ve otel ve lokanta işletti.

2005 -2012 yılları arasında  22.  ve 23. dönem   TBMM  Milletvekili Danışmanlığı ve Plan ve Bütçe Komisyon Başkan danışmanlığı yaptı. Çeşitli yerlerde fahri danışmanlık  ve ticaretle uğraşan düzcan  bir kamu kurumda’ da görev yapmaktadır. Yeniliklere yeni fikirlere açık olan ve gelişimin ancak bu şekilde olacağına inanan düzcan, eğitimini de bu doğrultuda şekillendirerek yüksek lisansını İbn-Haldun Üniversitesinde Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi alanında tamamladı. 2014-2017-2020  yıllarında  yapılan Genel kurullarında güveni tazeleyerek  Ezher üniversitesi mezunları ve mensupları Başkanı olarak seçildi. Evli ve üç Çocuk babası olan Düzcan  Arapça ve İngilizce bilmektedir.

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz