Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 20 Eylül 2021, Pazartesi

Diyanet’e ve İlahiyata neşter

18 Ağustos 2017
745 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

Hurafeci cemaatler boş durmuyor. Bilgi üretmeyen robotlar ortaya çıkarmak için önce İlahiyat Fakültelerine sonra da Diyanet’e saldırmaya başladı.

İbrahim Hatiboğlu’nun adı 2010 yılında kulislerde başkanlık için geçiyordu.

Ama nasıl oldu ise bir şekilde başkan olamadı. (Hurafeci İhlas Medya Diyanet’e saldırdığında Numan Kurtulmuş tarafından Diyanet İşleri Başkanı olarak aday gösterildi)

Ankara ekolünden gelen ikinci başkanla birlikte Hatiboğlu boş durmadı. Ankara İlahiyat müfredatına taarruza başladı. 

Önce felsefe tarihi ana bilim dalını kaldırmak istedi. Ardından Din Felsefesi, İslâm Felsefesi, Mezhepler Tarihi gibi derslerin ders saatlerini yarı yarıya azalttı.

Hatta bu derslerin kaldırılması için YÖK üyesi olduğu dönemde epey bir uğraş verdi.

Hatiboğlu’nun bu girişimi ilahiyat hocalarının yayınladıkları bildiri, oluşturdukları kamuoyu ve medyadan buldukları destekle geri püskürtüldü.

Hatiboğlu, bu dersleri kaldırmakla bir noktada düşünmeyen, bilgi üretmeyen robotlar ortaya çıkarmak istiyordu. Bu çalışmaların tamamını da cebinden harcadığı paralarla ya da bulunduğu makamın değeri ile yapmadı. İlim Yayma Cemiyeti’nin isim ve parasını kullanarak halletmeye çalıştı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Sefil, Sönmüşocak gibi pazarlamacılar, Hatipoğlu’nun parlatmasıyla taraftar toplamayıp sosyal medya ve televizyon ekranlarında boy göstermeye,istediklerini ehli sünnet, istemediklerini de ehli sünnetin etiketlemesinde bulundular.

Yalova İlahiyat başta olmak üzere pek çok ilahiyata dekan ve hoca atamalarında Hatiboğlu’nun katkısı inkâr edilemez.

Hatta kendisinin YÖK üyesi olduğu zamandan itibaren Temel İslam Bilimleri dışındaki alanlarda hoca olan proflar, dekanlık, rektörlük ve sair görevlere getirilmedi. Velhasıl bu şekilde ilahiyata neşter vurmaya çalışan Hatiboğlu ve ekibi İlim Yayma Cemiyeti’nin temiz geçmişini kendi siyasi emellerine alet ederken Diyanet’e müdahale etmekten de geri durmadı.

Şu an Hatiboğlu ve aracı olduğu akedemisyenler, TGRT’nin başlatıp yalan ve iftiralarıyla meşhur Ahmet Şimşirgil’in devam ettiği kampanyaya tam destek vermeleri bu işin geriye dönük olarak başlatılan bir plan dairesinde olup olmadığı şüphesini hatıra getiriyor.

 

http://www.dinihaberler.com/diyanet-haber/diyanet-e-ve-ilahiyata-nester-h122748.html

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz