Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 16 Ocak 2022, Pazar

ÇANAKKALE-SAKARYA ve 15 TEMMUZ

7 Ağustos 2017
2.853 kez görüntülendi

ÇANAKKALE-SAKARYA ve 15 TEMMUZ
Reklam

Kalbim küt küt atıyor .

Çanakkale için merhum M.A.Ersoy diyor ki :

Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı

Düşün altındaki binlerce kefensiz, yatanı . . .

18 mart 1915, Tam 102 yıl önce Aziz Türk Milleti Çanakkale’de vatanımızı işgal eden ve tarih sahnesinden silmek isteyen, Haçlılara karşı ” Kahramanlık  “ destanı yazmıştı .

ÇANAKKALE ; Devlet, Millet, Irk, Mezhep kaynaşmasının, dayanışmasının kardeşlik ve birlik ruhuyla Bayraklaştığı, bir meydan olmuştur .

Siyonist-Haçlı ittifakına karşı ; Türk, Kürt, Arap, Acem, Sünni-Alevi kardeşlerimizin oluşturduğu sarsılmaz Ümmet, Millet, Devlet ittifakının Zaferiydi .

 

Sakarya . 13 Eylül 1921  yani 96 yıl önce Sakarya’da Aziz Türk Milleti , tarih yazmıştı .

Merhum üstad N.F.K ne güzel ifade etmiş :

Hey Sakarya, kim demiş suya vurulmaz, perçin ?

Rabbim, isterse sular büklüm büklüm burulur !..

Sırtına Sakarya’nın Türk tarihi vurulur !…

Bana kefendir, yatak . Sana tabuttur, havuz ,

Sen kıvrıl, ben gideyim. Son peygamber kılavuz .

Yol O’nun, varlık O’nun, gerisi hep angarya

Yüzüstü çok süründün ayağa kalk Sakarya !…

 

Sakaryada bir Ölüm-Kalım savaşı yaşanıyordu . . . Çünkü bu savaş kaybedilecek olursa ,

Ankara işgal edilecek, Anadolu parçalanacaktı . . .

Şahlanan Millet, Devlet ordusu 13 Eylülde işgal ordularını dağıtmış, Akdeniz’e dökmüştü . İngiliz Başbakanı Lloyd George çıldırmıştı . Bugün olduğu gibi Almanya, Hollanda,

Türk vatandaşlarımıza, itlerini üzerlerimize saldırdıkları gibi  . . .

 

15 Temmuz 2016.da Aziz Türk Milleti, Yenikapı’da şahlanarak tarih yazdı. 7Ağustos 2016. YENİ KAPI RUHU. 21. Yüzyılın tarihi yazıldı .

“Küçülmek yok, Büyümeye karar verdik. 80 milyon ; Tek ses, Tek Nefes olarak Dünyaya Seslendi : Türk Milleti, Kıyamete kadar dimdik ayakta duracak, Türkiye coğrafyası Dünya var oldukça, Bütünlüğünü koruyacak . . .

Türk Bayrağı kanımızın son damlasına kadar göklerde dalgalanacak, Ezanlar semalarımızda sonsuza kadar Allah’u Ekber nidalarıyla yankılanacaktır. Ve Büyük Türk devleti ilelebet payidar kalacaktır.

Aziz İstanbul ; yedi tepesiyle, göğe yükselen minareleriyle, toprağa sarılı manevi hazinelerinle, Cumhur’un Reisini, parti Başkanlarını kucakladı . . .

Hak’tan ve halk’tan aldığı güçle Büyük lider sayın CumhurBaşkan mız Recep Tayyip Erdoğan şöyle diyor : BASTIĞIMIZ TOĞRAĞIN HER KARIŞI, ŞEHİTLERİMİZİN KANLARI İLE SULANDI. ONLAR CANLARINI FEDA EDEREK, ÇOK GÜZEL BİR VATAN BIRAKTILAR BİZLERE .

BİZE DÜŞEN BU DEĞERLİ EMANETE SAHİP ÇIKMAK İÇİN CANLA-BAŞLA ÇALIŞMAK VE HER ZAMAN ÇANAKKALE-SAKARYA-15 TEMMUZ  RUHLARINI YAŞATMAKTIR . . .

Diyerek Aziz Milletin gönül tellerine dokunuyor . Büyük ve Yeni Türkiye’nin 21.yüzyıl mesajını TÜRK MİLLETİ üzerinden  Bütün dünyaya duyuruyor .

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIMIN 28 Temmuz’da Şeref defteri üzerinden 21.yüzyıl yürüyüşünün kodlarını çok güzel vermektedir 

Beştepe’den Çankaya’dan esen rüzgarlar diyor ki: Türkiye 15 Temmuz gecesi 2. Bir kurtuluş mücadelesinden zaferle çıkmıştır. Milletimiz iradesini hiçbir vesayet odağına teslim etmeyeceğini göstermiş, ülkesine ve demokrasisine KAHRAMANCA sahip çıkmıştır. Milyonlarca insanımız gözünü kırpmayıp şehadete koşarken bu aziz millet MİLLİ MÜCADELE’deki İSTİKLAL RUHUNU koruduğunu bütün dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

 

DEVLETİMİZE, MİLLETİMİZE, VE VATANIMIZIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE KASTEDEN FETOCU HAİN ODAKLARI BERTARAF  EDECEĞİMİZ MUHAKKAKTIR . . .

 

Sonuç olarak ;

ÇANAKKALE’Yİ GEÇİLMEZ YAPTIK ,

SAKARYA’DA SİLKİNDİK ,

15 TEMMUZ’DA TARİHİ RUHLA AYAĞA KALKTIK .

Vatan sevgisi, Birlik ve beraberlik duygusuyla kenetlenerek 21.yüzyıl  yürüyüşünü hızlandırmanın eşiğindeyiz.

HEDEF, ÜÇ MİLYON GÖNÜL COĞRAFYASIDIR .

Akan göz yaşlarını durdurmak,

Ümmete Adalet götürmek,

Müslümanların kanını emen Haçlıları kırmak en büyük görevimizdir .

 

2.istiklal savaşını kazanmış , İstikbal savaşını da kazanmaya Cumhuriyeti Demokrasiyle taçlandırmaya Kararlı Aziz Milletimizi Allah’tan başka artık hiçbir güç durduramaz. . .

 

Bu duygularla hepinizi sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum

beğen(1)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz