Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 03 Aralık 2021, Cuma

BAĞCILAR’DA BU BAYRAM DA HUZUR VARDI

13 Temmuz 2016
935 kez görüntülendi

BAĞCILAR’DA BU BAYRAM DA HUZUR VARDI
Reklam

Bağcılar Ailesi Bayramlaştı

Ramazan ayını manasına uygun şekilde yaşayan Bağcılar ailesi, Halk Sarayı’nda düzenlenen Bayramlaşma Töreni’nde bir araya geldi. Bayramlaşma sırasında ilçe sakinleri birbirlerine güzel dileklerde bulunurken, birlikte kardeşlik ve dayanışma duygusuyla Ramazan ayının bereketinden faydalanmanın huzurunu yaşadıklarını ifade ettiler.

 

Bağcılar ailesi bir Ramazan Bayramı’na daha huzur ve sükun içerisinde girdi. İlçenin 22 mahallesinde kurulan iftar sofralarında buluşan ve Kirazlı Ramazan Etkinlikleri’nde anlamlı programlara şahitlik eden Bağcılarlılar, bayramın 1’inci günü Halk Sarayı’nda buluştu. Program sırasında AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, hemşehrileri ile bayramlaştı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, terör saldırılarına vurgu yaparak bu Ramazan ayında yaşanan olumsuzlukların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu. Bağcılar’da bu Ramazan ayında da kardeşlik ve dayanışma örneği verildiğinin altını çizen Kıyıklık, ‘Ülkemizin her yöresinde insanlarımızın yaşadığı bu güzel ilçemizdeki birlik ve beraberlik duygularımızı her zaman koruyalım.” dedi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise, Ramazan Bayramı öncesi Vezneciler ardından da Atatürk Havalimanı’nda terör saldırıları gerçekleştiğini hatırlatarak, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar temennisinde bulundu. Yine bu Ramazan ayında da İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının aktığına dikkat çeken Çağırıcı, terörün Mescidi Nebevi’ye kadar uzanmasından dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını kaydetti.

“TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE ULAŞIYORUZ”

İslam aleminin Türkiye’ye yüzünü döndüğünün altını çizen Çağırıcı, Gazze’de zor günler yaşayan Müslümanlara yardım gönderildiğini belirtti. Ramazan ayında 22 mahallede gönül sofraları kurduklarını anlatan Çağırıcı, Osmanlı geleneği olan Askıda Ekmek uygulamasını sürdürdüklerini söyledi. Çağırıcı, ayrıca yine ihtiyaç sahiplerini lokantalarda iftar sofralarında ağırladıklarını da belirterek, Suriyeli göçmenlere de yardımda bulunduklarını anlattı Çağırıcı, ayrıca hayırseverlerin yardımıyla yetimlere de bayramlık hediye ettiklerini de sözlerine ekledi.

“BU RAMAZAN DA GÖNÜL YAPTIK”

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise Bağcılarlılar olarak Ramazan ayını anlamlı programlarla değerlendirdiklerini ifade etti. Kalan 11 aya da yeni bir başlangıç yaparak girdiklerini belirten Öztürk, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın, ‘gelin gönüller yapalım, bu Ramazan her zaman’, temasıyla da bu yılki rahmet iklimini en güzel şekilde idrak ettik.” dedi. Muhtarlar Derneği Başkanı ve Merkez Mahallesi Muhtarı Erol Koca da yaptığı konuşmada Bağcılar’da mübarek Ramazan ayında komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin yoğun şekilde hissettirildiğini vurguladı. Programda ayrıca Bayram Duası da İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula tarafından yaptırıldı.

Program sonunda AK Parti Milletvekili Kıyıklık, Başkan Çağırıcı ve Öztürk hemşehrileriyle tek tek tokalaşarak bayramlarını kutladı. Her yaştan ilçe sakiniyle gerçekleşen bayramlaşma sırasında farklı bir fotoğraf ortaya çıktı.

 

http://www.bagcilar.bel.tr/icerik/174/16667/bagcilarda-bu-bayram-da-huzur-vardi.aspx

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz