Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 25 Ekim 2021, Pazartesi

Abdullah Gül’den Kongre’ye mesaj

12 Eylül 2015
1.098 kez görüntülendi

Abdullah Gül’den Kongre’ye mesaj
Reklam

AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi bugün yapılıyor. Kongre’ye davet edilen ancak katılmayacağını açıklayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, mesaj gönderdi.

Kongrede, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gönderdiği mesaj da okundu. Kongrenin ülke ve demokrasi için hayırlı olmasını dileyerek mesajına başlayan Gül, AK Parti’nin iktidara gelmesiyle Türkiye’nin özgürlükler, insan hakları ve hukuk devleti ilkeleri temelinde dönüştüğünü kaydetti.

Demokrasi, adalet ve kalkınma hedefleri doğrultusunda kapsamlı bir reform hareketiyle ülke tarihinin değiştiğini ifade eden Gül, kardeş ülkelere ilham kaynağı olunduğunu, girilen tüm seçimlerden başarıyla çıkıldığını belirtti. Gül, mesajında, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün ülkemiz yine zor bir dönemden geçmektedir. Yiğit vatan evlatlarımız hain terör saldırılarında şehit düşerken, bölgemizde ve ötesinde yaşanan insani, siyasi ve ekonomik sıkıntıların yakıcı etkileriyle karşı karşıyayız. İnanıyorum ki bu olumsuz şartlar karşısında AK Parti, kuruluşundaki kimliğinden ve ideallerinden kopmadan, hak ve hukuktan uzaklaşmadan, erdem ve refah temelinde, ortak akılda hareket ederek milletimizin sorunlarının çözümü olmaya devam edecektir. Bu hareketin kurucularından, sevdalılarından ve hizmetkarlarından biri olarak partimizin ilk başbakanı, dışişleri bakanı ve ilk cumhurbaşkanı olma onurunu yaşamış bir gönüldaşınız olarak AK Parti 5. Olağan Kongresi’ne başarılar diliyor, teşkilatımızın her bir mensubunu tek tek tebrik ediyorum.”

kaynak : http://www.yenisafak.com/gundem/abdullah-gulden-kongreye-mesaj-2298297

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz