Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 28 Ocak 2022, Cuma

EZ-DER ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI

7 Kasım 2015
1.394 kez görüntülendi

EZ-DER ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANDI
Reklam

Her  cumartesi  ülke gündemiyle  ilgili  değerlendirmeler  yapmak  için  toplanan  Ezher Üniversitesi Mezunları, 1 Kasım  seçim  sonucunu ve dünyadaki ezher mezunlarının durumunu değerlendirmek için toplanma kararı aldı.

Ezherliler  1 Kasım  sonucundan  sonra  07.11.2015  cumartesi   günü  Eyüp Sultan Camii’nde kılınan sabah namazı sonrası  EZ-DER Genel Merkez’inde biraraya geldi.  EZ-DER Başkanı Ekrem DÜZCAN, toplantı öncesi sıcak ve samimi bir ortamda kahvaltı ikramında bulundu. Çok sayıda katılımın olduğu toplantıya, HAK BİR SEN Genel Başkanı Ahmet BERBER , YAŞEMDER Genel Başkanı  araştırmacı yazar Fahrettin KESİN , Ez-Der Almanya Temsilcisi Raşit KURT ve İstanbul İl Temsilcisi Muhammet Hakan KİRİŞGİLOĞLU da katıldı.  Yapılan toplantıda seçim sonuçları değerlendirilirken,  sonuçların Türkiye ve Ümmet adına  bir zafer olduğu belirtildi.  Müslümanların  bütün zorluklara rağmen elele vermeleri gerektiğini söyledi. Bin yıldır kardeşçe, hoşgörü içerisinde yaşadık. Bizler her şeyden önce din kardeşiyiz. Hepimiz aynı anne ve babadan dünyaya geldik. Hepimiz ademin çocuklarıyız. Yapılan provokasyonlar ve kışkırtmalar islam dininne karşı yapılıyor.  Bunları görmek çok zor değil.  Bu tür  oyunlara gelmeyelim. 1 Kasımda gördük ki herkes doğruyu görmüş ve müslümanların her ne olursa olsun kardeşliklten taviz vermeyeceğini görmüş olduk  dedi.

Toplantıya katılan HAK BİR SEN Genel Başkanı Ahmet BERBER ve YAŞEMDER Genel Başkanı Fahrettin KESİN’in EZ-DER Genel Merkezinden ayrılmasından sonra Ezherlilerin durumu ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

 

H. CENGİZ

EZ-DER BASIN ve YAYIN KOORDİNATÖRÜ

beğen(2)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz