Reklam
Reklam
Ezher Haber Sitesi- 19 Ocak 2022, Çarşamba

15 Temmuz Vatan Müdafaasının Sene-i Devriyesi Münasebetiyle

17 Temmuz 2017
1.389 kez görüntülendi

15 Temmuz Vatan Müdafaasının Sene-i Devriyesi Münasebetiyle
Reklam

            Aziz Milletimizi zaferden zafere koşturan ve tarih sayfalarını kahramanlık destanları ile süsleten, Allah’ın hak olan vaadine kavuşmak, O’nun şehidler için hazırladığı mükâfata mazhar olma istek ve arzusudur. Ecdadımız, İslam ve Müslümanlar için büyük bir felaket olan haçlı ordularını, bu ruh ve heyecanla durdurmuş, 1071’den itibaren Anadolu’yu Müslüman Türk’e Anavatan yapmış, 1453’te İstanbul’un fethiyle Bizans İmparatorluğu’nu ortadan kaldırarak Orta Çağı kapatıp Yeni Çağı açmış, Çanakkale’de imanın karşısında maddi gücü dize getirmiş ve Çanakkale’yi geçilmez kılmış, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar Meydan Savaşı’nı kazanarak ülkeyi düşmandan temizlemiş, 1974’te yine bu ruh ile Mehmetçik Kıbrıs’ta savaşmış,  soydaş ve kardeşlerini Yunan mezaliminden kurtarmış ve yine aynı azim ve ruhla 15 Temmuz 2016’da FETÖ/PDY’nin iç ve dış tüm işbirlikçilerine karşı Milletimiz adeta II. Kurtuluş savaşını başlatmış, zalim ve hainleri darmadağın ve yerle yeksan etmiştir.

            Şanlı Ecdadımız, canlarını infak ederek bu cennet vatanı bizlere emanet etmişlerdir. Bize düşen de bu toprakları korumak, imar etmek ve bizden sonraki nesillere devretmektir. Bunu yaptığımız takdirde hem vatanımıza ve hem de şehid ve gazilerimize karşı görevlerimizi yapmış ve onların ruhlarını incitmemiş oluruz. Allah bu aziz millete zeval vermesin.

            “15 Temmuz Vatan Müdafaası”nın sene-i devriyesi münasebetiyle tüm zamanların şehidlerinin ruhları şad olsun ve ruhları için “el-Fatiha”, Cumanız mübarek olsun.

            Selam ve dua ile Allah’a emanet olunuz. 14 Temmuz 17

            Abdulgafur LEVENT

beğen(0)beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz